7 Ağustos 2014 Perşembe

"Hayat güzel hikayemde kalınca"

 
 

Ağustos klişemizdir, geçen giden yaşa dair burun büküp, yeniye dair da umutlar sıralarım.

Her sene bir önceki doğum günü yazımı okur, ne çok şey değişmiş, ne kadar depresifmişim, ne kadar iyimsermişim diye şaşırırım.

Ama değişmeyen bir şey var, her sene aynı şeyleri diler, ve o yaş içinde de bu dileklerin olması adına sadece konuşurum.

Geldiğim noktada yıllardır olmasını istediğim şeyleri sadece dillendirmiş ama aksiyon almaktan itinayla kaçınmış olmamı, belki de gerçekten istemiyorumdur böyle olmasına verecek noktaya geldim.

Böyle demek, aksine bu evrimin tamamlanmadığının göstergesi olsa da, çok değiştim ve büyüdüm.

Değişimimden ziyadesiyle memnunum. Aksi halde, yine hiçbir şeyi başaramadığım bir yaşın sonunda ziyadesiyle mutsuz ve kendimden şikayetçi olurdum.

 

 
Geç oldu ama hatalarımı kabul etmeyi, başarılı olmak zorunda olmadığını kabul ettim. Yine en çok kendimleydi derdim ama biraz da olsa sanırım kendime nefes aldırmayı öğrendim.

Çok konuştum. Yaşlanma delaleti midir bilmiyorum ama çenem düştü. Herkesle her şeyi konuşur oldum ki, bu konuda eski bana geri dönmeyi tercih ederim.

En önemlisi evimi ve yakamı değiştirdim. Artık gününü Avrupa’da geçirip, Anadolu’ya dönmek zorunda olan bir faniyim. Çok yoruldum ve tam da bu sebepten boşvermeyi öğrendim.

Hayat bir şeyler çıkartıyor önümüze. Beklentiler ne kadar azsa, mutluluğun o denli çok olabileceğini tecrübe ettim.

Fazlasıyla şükrettim. Sahip olduğum, öğrendiğim her şey beni hem güçlendirdi hem de hayatı kabul etmemi sağladı.

 
 
Nihayetinde bence keyifle hatırlanacak bir yaş oldu.

Daha güzeli olsundan başkasını dilemek şımarıklık olur…

ps. başlık şarkısı, bu sene sürekli kulaklarını çınlattığım Sakin'den Bu Defa.
ps.2 Ben her zamanki gibi erken başladım ama bugün blogun resmi ve tek yorumcusu VarolDöken'inin  doğum günü. keyifli ve güzel günler geçirmesi dileğiyle, nice mutlu yaşları olsun...

1 yorum:

varol döken dedi ki...

senin yüzünden yine bir sürü eski mail okudum, doğum gününü kaçırdım diye!!! not altta silik kalmış onu da sana mail yazdıktan sonra gördüm.

neyse bu kadar çatma yeter, efendim teşekkür ederim, 35 çok güzel gelsene:)