27 Kasım 2013 Çarşamba

"Bir tezatlar kitabıdır ömrüm"

Ne biçim bir aslan burcu isem, kendimden aşırı memnun olmak yerine yüksek oranda öykünme meyiline sahibim...Genelde kendi yoluma baksam da bazen bende olmayan her şeye hayranlık duyabiliyorum.
Herkes kendi aklından memnun olduğu için zekaya saygı duymakla birlikte, ay ben gerizekalıyım diye bir öykünme durumuna girmiyorum çok şükür.
Mamafih zaman yönetiminde istediğim başarıları bir türlü gösteremediğim sadece planlar yaptığım için bir anda bir çok şeyi yapabilen insanları delicesine kıskanıyorum.
Hayatımız iş ve aile denklemi arasında gidip gelirken, bunun dışına da çıkabilen kendisine yatırım yapan, kendisine iyi bakan insanlara şapka çıkartıyorum.
Yakın çevremde hiç böyle birileri yokken, iş nedeni ile edindiğim çevremde orta yaşın üstünde, başarılı bir kariyeri ve aile hayatı olan, bununla da yetinmeyip kendini geliştiren , kendine bakan bir sürü insan var.
Yıllardır bir sosyal sportif olarak hayatımı idame ettirdiğim için, kısıtlı vaktinde sporu fazlasıyla ciddiye alan, azimli ve fit insanlara da epey kıl oluyorum. Yani bir değil, iki değil bu kadar çok olmalarına şaşırıyorum. Gerçi bu çokluk durumu, nereden baktığınla ve ne görmek istediğinle çok alakalı ve bana sorarsanız İstanbul’daki tüm sportif kurumsallarla bir şekilde denk geliyorum.
Beceremediğim her şeyi karşımda gördükçe de, hırs yapmak yerine sadece öykünüp, durumumdan şikayet etmeye devam ediyorum.
Dar zamanda çok şey başarmak, geniş zamanlarda yaymak üzerine kurulu hayat anlayışıma da isyan ediyorum. Yapamayan konuşur derler diyerek de, çuvaldızı kendime batırıyorum.
Ama yine de kahrolsun healthy life takıntısı….
ps. başlık şarkısı Kesme Şeker ve Tezatlar Kitabı

3 yorum:

varol döken dedi ki...

ben 90 kilo oldum ama hâlâ hiçbirine özenmiyorum. bende mi bir hata var sende mi:)

malumafatrus dedi ki...

Bende genel bir uretim hatası olduğu ziyadesiyle aşikar Varol. Ben hayatı kendime dar ederken, sen bak keyfine...

varol döken dedi ki...

geçen haftaya kadar bakıyordum ama bir gecede mecburi bir diyete girdim sağlık first:)