31 Mayıs 2013 Cuma

"Yeni bir karanlık güne başladım, uzaklara giderim sanmıştım, hiç mecalim yok"

 
 
 
Yeni bir gün umuduyla yattığım yatağımdan,  uyuyabilirsem eğer her sabah başka bir kabusa uyanıyorum.
 Biliyorum ki, benim gibi hisseden bir azınlık var. Ama adı üzerinde küçük bir azınlığız biz, savunduğumuz her şeye karşın devletin nefret oklarına hedef olan. Konu ne olursa olsun, fikren ve bedenen yok edilmek istenen tektükleriz. Biraraya kolay kolay gelemeyen, geldiği anda ise”terörist” yaftası yapıştırılanlar…
Bu ülke benim için artık Nuri Bilge Ceylan’ın yalnız ve de güzel ülkesi değil, burası artık bir tımarhane, bir iç savaş meydanı. Olan bitenene karşı hissiyatım Koray Candemir’in şarkısında dediği gibi “Çok yorgunum çok, ölmedim hala”.
Ben ki, kolay kolay karamsarlığa kapılmam, kapıldığımda da bunu yazıya taşımak istemem. Ama şöyle bir gerçek var ki, ilk defa hayatımda bu ülkeden uzakta kalmak istiyorum artık. Tepki verebilenlerin bile birlik olmayı beceremediklerini, becerdiklerinde bile hayatları ile sınandıklarını görünce, bizim faşist dediklerimizi haklı gören milyonlar olduğunu bilince neyin umudunu taşıyacağımı bilemiyorum.
Hayatımın en uzun Mayıs ayı bugün itibariyle son buluyor. Haftalardır kendimi kandırma vesilem olan Berkun Oya satırlarının da bugün bitmesi manasız ve de can sıkıcı bir tesadüf (kimbilir belki de ulvi bir işaret).
Nihayetinde an itibariyle karamsarlığın zirvesinde ve “belki şehre bir film gelir, bir güzel orman olur” iyimserliğinden uzaktayım. Mevcut şartlar altında “An end has a start” gerçekliğinde yola devam etmekten öte yaptığım/ yapabildiğim bir şey yok.  
 
ps. Google sayesinde bulduğum blog fotoğrafına ilişkin yazıyı da sorgu suali sebebi ile paylaşmak istedim. Üretmeden kopyalama yapıştırma halimin de Haziran ayında son bulması dileğiyle.
ps.2. Başlık şarkısı da özünde iyimser mi kötümser mi olduğunu çözemediğim Koray Candemir şarkısı (güzel Melis Danişmend vokali ile birlikte)

1 yorum:

varol döken dedi ki...

işte en çok da bu yüzden bu akşam gezi parkı'ndayız