28 Aralık 2012 Cuma

"hayat ne anlatır neleri gizlerken?"


Her sene aynı şeyi yazıyorum, çift haneli yılların bana iyi gelmediğini düşünenlerdenim. Gelin görün ki 2012 bu anlamda teorimi çürüttü. 2011’e dair silik ve çabuk yıldı değerlendirmeme rağmen; 2012 için çok hızlı ama bir o kadar keyifli bir yıldı diyebilirim.

Geriye dönüp bakınca şu şu çok güzeldi diye adlandıramasam da, genel anlamında yaz tatili ve leyleği havada görme modunu sevdim sanırım. Sevmekten de ziyade, geriye dönüp baktığım da hatırlanacak bir şeyler yapmış olmak, anılar fotoğraflar mutlu etti beni...

Tabi bu süreçte;

Kendime dair çok saçma sapan dönemler de yaşamadım değil.

Kendi tercihimle gezmiyormuşum gibi, sürekli ev dışında olmaktan ve her daim “çok erken “ kalkmaktan, otel odalarından şikayetler etmedim değil.

Kitap okumak yerine sosyal medyayı tercih etmedim değil,

Bu süreçte telefon bağımlısı ve fotoğraf sevdalısı olmadım değil,

Sıkılıp üzülüp, nevri dönüp ağlamadım değil....

Kıssadan hisse insan için bahşedilen pek çok şeyi birarada yaşadığım bir dönem oldu 2012. Çokça da değiştiğimi dönüştüğümü hissettiğim bir yıl oldu hatta. Ve uzun zaman sonra bir yıl bitiyor diye de üzülmüyorum, ya da yaşlanıyorum diye düşünmüyorum. 30 yaş olgunluğu mudur, kendini kandırma mıdır bilemiyorum ama yaşananlara dair genel bir şükran içindeyim.

2013 daha da güzel olsa keşke, hayat bizi zor sınavlarla sınamasın isterim. Bir de dün duyduğum ve çok da hak verdiğim bir şeyin altını çizmek isterim. “Hayatta sahip olduğumuz iki şey var. Bunların biri sağlık, diğeri ise zaman, ikisinin de değerini bilmek, farkında olmak lazım”

Bir de tabi 2011’in sonunda da yazdığım Oğuz Atay satırlarını bilincinizin altına bir kez daha sunarım.

“İyi şeyler birdenbire olur; bu kadar bekletmez insanı. Sürüncemede kalan heyecanlardan ancak kötü şeyler çıkar. Ya da hiçbir şey çıkmaz”

ps. ilk fırsatta dünya barışı için isteklerimi de sıralacağım, bekle beni sevgili blog okuru.

ps.2. Başlık şarkısı Güneşi Beklerken ile Mor ve Ötesi

4 yorum:

Fery... dedi ki...

küpelere ba-yıl-dımmm, takar mıydım bilmiyorum ama çok çok sevimli :)

malumafatrus dedi ki...

Bunları takmaya şüpheye yaklaşırsan, cam agaci formatindaki küpeleri hiç takmazsın sanırım:)

Fery... dedi ki...

görmem lazım :)

varol döken dedi ki...

2012 kulağınıza küpe olsun! (sıkıntıdan saçma sapan yorumlar yapan blog yorumcusu)