1 Mayıs 2012 Salı

"ıskaladık birbirimizi"


"Bugün günlerden "hayat kaçık bir uykudur"

Redd'in yeni albümünün piyasaya çıktığı ilk gün, tatil olmasına rağmen sabahın bi köründe kalkmam, tesadüften ziyade biyolojik saat mağdurluğumdandır. Tabi bir de hatırlatmakta fayda görüyorum; erken kalkan yol alır.

Tecrübelerim, birçok albümün çıkıcak denilen tarihte İstanbul'un merkezinde bulunmadığını bana öğrettiğinden, aslında CD'ye kavuşamayacağımı az çok öngörebiliyordum. Bu nedenle redd'in sayfasından şarkıların 10'a saniyelik teaserlarını dinlerken, kaptırma kendini houstan diye kendi kendimi frenledim.
Bugüne kadar en hevesle beklediğim Redd albümü olduğu için, 21'i dinledikçe daha çok sevdiğim için "Hayat Kaçık Bir Uykudur"u sevemezsem diye çok korkuyordum. Bu yüzden de ilk dinleyişte bir şey anlayamazsın, 4-5 dinleyiş lazım diye de kendi kendime sabır telkin ettim.

Redd sağolsun, korkularımın hiçbiri gerçek olmadı. Gerçi şu an albüm elimde değil. Doğan Duru, twitter'da dağıtım olamadı yazınca hiç şansımı denemedim bile. Ama an itibariyle muzikicinefes sitesinde (ki facebook accountu ile dinlenebildiği için annemin hesabını ödünç almak zorunda kaldım), şarkıları dinleyebiliyor, hatta bir şarkıda ezbere gidiyorum.

İtiraf etmeliyim, geçirdiğim zamanda albümü 2-3 kere dinlemek yerine, iki şarkıda bir Iskaladık Birbirimizi dinleyip, sonra bir başka şarkıyı dinlemekle geçti. Ama pişman değilim. Yeni albümü, 3 günde dinleyip tüketmemek için her gün bir şarkıya sarıp, albümü en azından 13 günde ezbere almayı daha mantıklı görüyorum. Tabi cd'ye kavuşunca, bu kararımı uygulayabilir miyim, bilemiyorum.

Nihayetinde, yılın beşinci ayına bu kadar güzel bir başlangıç yapmak pek bahtiyar etti beni. Bir de beklentimin üzerinde bir kitap okumakta (sürükleyicilik manasında) olduğum için  an itibarıyla iyimserim be blog.

Umalım ki diğer günler de bu keyifli haftaya (bir gün sonrası tatil olan Pazartesi'den daha güzel bir şey var mı?) yaraşır güzellikte olsun, nefes almamıza yardım eden güzel şarkılar daha da çoğalsın.

Ve Redd lütfen hep böyle kalsın...

Bu yazıdan çıkartılmayacak sonuçlar;

Gecikmeli keşfim Senden Sonra'nın yeni versiyonu da albümde bulmak pek güzel.

Ve böyle güzel bir şarkı için aşık olsak mı acaba celladımıza?

Hiç yorum yok: