4 Mayıs 2012 Cuma

"kendine biraz zaman ver, bir yol daha bulursun"


 
4 Mayıs itibariyle (ki günün anlam ve önemi benim için ayrıca mühimdir) Redd’in allı pullu cd’sini elinde tutan, ama 2 Mayıs itibariyle de kusburnu sayesinde de şarkıları mp3 formatında dinleyebilen biri olarak albüm hakkında konuşmak ne kadar erken, ne kadar geç tartışılır.

 
Ben albümü dinledikçe başka başka şarkıları seviyor ve beklendiğine değen her şeyin sonunda olduğu gibi “ne mutlu” diyorum.

 
Yazı başlıklarını ve Redd’e dair twitlerimi bir yana bırakırsak, albüme dair daha başka yazılar yazmam da kuvvetle muhtemel. Bunun uyarısını şimdiden yapsam da, sabırsızlığım ve obsesifliğimi gözönünde bulundurunca, çok da şaşırmıyorsunuzdur bu halime diye umut ediyorum.

 
Sevme sırama göre Iskaladık Birbirimizi ve Aşık Oldum Celladıma kısa zamanda dinleme rekoru kırdığım şarkılar oldu. Senden Sonra eskiden gelse de, yeni düzenlemesi sayesinde daha da vurdu beni.

 
Sonra böyle modum düşük bir anda, “bir yol bulursun”un sözleri daha derinlere çalındı bende. Dinlemekten ziyade o zaman duydum sanki şarkıyı.

 
Bugün de havanın pusuna, düşük hayat enerjime inat “Bir Yol Bulursun” dinliyor ve uzun zamandır eksik kaldığım, şarkı sözünden blog yazısı yazan ergen ruhlu faaliyetlerime geri dönüyorum.

 
 
Bir Yol Bulursun.

 
kalbim zorla çarpıyorsa olsun yine de vursun

 
zaman seni yoruyorsa vursun isterse dursun

 
yolun anlam bulmuyorsa durma yine de durma

 
karanlık içine sızıyorsa olsun bir ışık bulursun

 
kendine biraz umut ver bir yol bulursun
kendine biraz umut ver bir yol daha bulursun

 
kendine biraz zaman ver, bir yol daha bulursun

 
kimse sana uymuyorsa, olsun bir gün bulursun

 
keyfin nasıl istiyorsa bırak öyle, olsun

 
kendine biraz umut ver , bir yol daha bulursun

 
kendine biraz zaman ver, bir yol bulursun

 
Bu Yazıdan Çıkartılmayacak Sonuçlar;

 
  • Tevled Litak – ki dinlemeyenler için yazdıklarımı anlamsız kalıcak biliyorum- eleştiri kültürü denilen şey için şahane bir örnek benim gözümde. (Giriş müziğini daha önceki Redd şarkılarından birine benzetiyor mamafih o şarkıyı dinleyince işte bu diyemiyorum) Ve ülkenin korkaklığı gözönünde bulundurulduğunda fazlasıyla da cesur. Bu yüzden Doğan Duru’nun sesine 10 kere ama müzisyenliğine 100 kere hayran oluyorum.
  • İşlerine bu kadar özen gösteren insanlar olduğu için en sevdiğim grup derken bir an bile tereddüt etmiyor; ve Berke Hatipoğlu sempati vurgulamadan da satırlarımı noktalayamıyorum.

 
ps. Yazıda bahsi geçen şarkıların linkini de teknik şekil şartlardan koyamadım ama zaten youtube'dan dinlemek yerine şarkıları albümden dinlemenin keyfi başka diyerek, satıraltımı mesajımı da veriyorum.

Hiç yorum yok: