29 Nisan 2012 Pazar

"gözlerimi açsam da sen çıksan karşıma"


Fırat’tan çıkış yoluyla bu aralar “sinir var bende” cümlesini sıklıkla kullanmakla birlikte, yukarıdaki karikatürün hayatımdaki yeri başkadır.
Yakıcam lan seni’deki sempati bir yana “Plastik bir ördeğin esiri oldum yine” isyanını hayatım birkaç noktada sıklıkla kullanıyorum.
Mesela bendeniz; Egg&Burger’ın hamburger ve kızarmış patatesinin resmen esiri olmuş durumdayım. Yurt dışından döndükten sonra koşa koşa kendilerine gitmem de, gittiğime pek bahtiyar olmam sebebiyle bu gerçeği bir kez daha vurgulamak istedim.
3 yıl öncesinde başlayan  bir kızlı t-shirt hastalığım var. Sağolsun moda da bu ilgimi fazlasıyla destekledi. Serde obsesiflik de olunca, bu kız takıntım bana sayısız t-shirt olarak geri döndü. Ve ben kızların esiri olmamak için, bir daha almayacağım t-shirt desem de, her gördüğüm de bu son şeklinde kendimden geçiyorum.  İşin daha ironik kısmı ise, o kadar t-shirte rağmen genelde de en sevdiğim 4-5 5 t-shirt’le takılıyorum.
Kız takıntım sadece t-shirtle de sınırlı kalamadığından, bir de eski zaman kızlarının süslediği broş, kolye ve küpelerin de peşinden koşturup, kendi kendimi esir ediyorum.
Esir olma ekolüme en uygun olan bilekliklerde de takıntı boyutunu zorluyorum. Her yerde satılan ama arandığında bulunamayan bir adet nazar boncuğu gerisi de ince boncuk olan bilekliklerden  (ki daha kötü anlatılamazdı sanırım)bu güne kadar kaç tane aldığımı ve bu aldıklarımın kaç tanesini kopardığımı unuttum.
Dünkü Eminönü turumda da kendimi bileklik cenneti olan bir mağazada bulmamla aklımın gitmesi bir oldu. Hayatın her  alanında olduğu gibi artan alternatifle kararsızlığım doğru orantılı olarak arttı. Ve aldığım onca bilekliğe rağmen aklım başka bilekliklerde kaldı.
Aslında bu esiri olma başlığı altında, hayatını alışverişe adamış bir pisboğaz olduğum gerçeği daha da somut bir hal aldı. İnsanın kendini bilmesi de iyi bir şey, bugünümüzün tesellisi oldu. 

ps. başlık şarkısı Mehmet Erdem ile Herkes Aynı Hayatta (Daha öncesinde Pinhani söylese de ben ME sayesinde şarkıyı dinleyip sevdim. 

Hiç yorum yok: