8 Nisan 2012 Pazar

"birak artik sevmiyorsan eğer"

  • Yetmez ama evet saçmalığı, türlü manasızlığa sebep olduğu yetmezmiş gibi korkarım şimdi de gözümün nuru Mor ve Ötesi'nin temellerini çatırdatacak. Kerem Kabadayı ve Harun Tekin'in en baştan beri, fikir ayrılıkları yaşadıkları bilinse de;  Kerem K'nın Ergenekon ve Balyoz üzerine verdiği röportaj sonrasında, Harun Tekin"in de ", benim için, vicdanı, gönül gözü kör olan kimselerle birlikte bakkala bile gitmekten hayır gelmeyeceğini gün gibi açığa çıkaran son büyük örnek olma özelliğini taşıyor" satırları olayın sadece bir fikir ayrılığından ibaret olmadığını işaret ediyor.
  • Yazının sonunda yer alan şu paragraftan sonra ise, bu grup hala birarada kalıp, müzik yapabilecekse de, profosyenelliklerini gerçekten takdir ederim.
        "Gerçeği kendi kafasındaki senaryoya uydurma gayreti bir noktadan sonra klinik psikolojinin      
       konusudur, ama aklını kalbinin üstüne örten nicelerine de maalesef hiçbir hekim derman    
       olamamıştır. Tanrı, insanlığı onların kibir ve küstahlığından, vicdansızlığından ve cehaletinden     
       korusun, o cehalet ki, bu kadarı ancak tahsille mümkün olur.”
  • Sakin'den sonra kendimi her türlü grup ayrılığına hazırladığım için, Mor ve Ötesi'nin ayrılığına çok üzülmezmişim gibi geliyor ama yazması yaşamasından her zaman kolay olduğundan, fikrim gerçekler karşısında değişebilir, şimdiden kendime şerh düşeyim.
  • Sakin, demişken Onur Özdemir'in her gün İzel, dracula diye arayıp, bulduğu twitleri retweet etmesinden, onun yerine ben utanıyorum. Bir şarkıya çok güvenmek, o şarkıya dair geri dönüşleri almak istemek bir yana ama içinde her dracula geçen twiti, takipçilerle paylaşmak şarkıyı sevenleri bile şarkıdan soğutur ki, sevmeyenleri düşünün siz bir de. Üstüne üstlük güzelim şarkı İLk Yara'yı da  İzel'in albümüne verdiği için, utancıma bir de kızgınlık ekleniyor. Oldu olacak eksik şarkı'yı da seslendirsin İzel diyerek, isyanıma şimdilik noktamı koyuyorum. 
  • Müzik gruplarından başlamışken, Redd'in yeni albümü için hem heyecanlanıp hem de korktuğumu itiraf etmeliyim. Yepyeni Redd şarkıları dinlemek kulağa ne kadar güzel geliyorsa; yeni şarkıları sevmezsem korkusu da dertsiz başım için tedirginlik konusu oluyor. 
Bu yazıdan çıkartılmayacak sonuçlar;
  • Her sene aksini istesem de, yaz planını son haftaya bırakan biri olarak; 6 ay sonrasında konser bileti almak kadar bünyemi geren bir şey yok. Olay talebin ölçümünden ziyade, organizasyonun büyüklüğü nedeniyle nakit girişini sağlamak muhtemelen ama işte biz 6 ay öncesinden konsere gelicez taahhütü verirken, söz konusu konser verecek kişilerin 3 gün öncesinden konseri iptal etme lüksüne ne diyeceğiz. Bu nedenle şu 6 ay olayını biraz daha normalleştirsek diyorum. 1 ay olmasın ama en azından 3 ay öncesinden satılsa bu biletler, kapora falan versek olmaz mı acaba?
  • Konudan fazlasıyla bağımsız olarak an itibariyle Alaçatı'da olmayı pek istediğimi tarihin tozlu sayfalarına not düşerim
ps. başlık şarkısı Yağmur ile Teoman

1 yorum:

Sohbet Hattı dedi ki...

Sohbet Hattı Sizi sıkıntılarınızdan kurtaracak gerçek rel arkadaş bulabilieceyiniz bir sistem şimdi sizde bize katılın