1 Ocak 2012 Pazar

"nardık bütündük birdik tamdık"

malumafatrus'un promosyonla imtihanı;

Her türlü promosyonun bir numaralı hedefi olan bendeniz için en tehlikeli dönem nihayetinde sona erdi. Gönül isterdi ki, bu alışveriş sebebi, indirim vesilesi dolu zamanı hasarsız atlatabileyim. Ama ne mümkün; kar'a geçmek hedefiyle attığım her adımda kazıklandığım için, bu dönemde hesap hareketlerime yol su elektrik olarak geri döndü. 

Önce bonus'un 5 adet 100 TL'Lik alışveriş promosyonuna kandım. Her şey, 99 TL'lik alışveriş yapmamla başladı. Yahu 100 TL olsa geriye kalacak 4 alışveriş dedim ve o anda; 99 TL'yi 100'e  tamamlamaya karar verdim. Ve bulunduğum mağaza ev eşyaları satan bir yer olduğundan 100 TL'yi geçeyim diye bir spatulaya saçma sapan bir para verdim. 

Alınması gereken hediyeler falan filan vesilesiyle sonraki 3 alımlarda pek zorluk çekmedim. Ama 5. baltayı resmen taşa vurdum. Promosyonun sadece almak üzere olduğunu düşündüğümden, diğer detayları gözardı ettim ve aynı günde iki farklı alışveriş yaparak 5. alışverişimi gözgöre göre yaktım. Sonra zaman geçti, alınacaklar sona erdi, para da bitti ve 5. alışveriş derdi beni gerdi. Neyse ki, son anda başka bir alıma sponsor olarak görevimi yerine getirdim.

Ama bir alışveriş manyağı olarak şunu itiraf etmeliyim ki; almak zorunda olmak tüm zorunluluklarda olduğu gibi insanı kitleyen bir hal. 

Tabi bu süreci tek bir promosyonla geçirmedim. Bonus kampanyasıyla yaptığım alışveriş fişlerini, bir günde yapılan 100 TL'lik harcama karşılığı kazanılan IPAd çekilişi için kullandım.  Tabi bu süreçte pek kolay olmadı. Ufak tefek harcamalar uçup gitmesin diye, 100 TL'ye tamamlayacağım diye yine zorlama alışverişler yaptım. Hele ki, saat 21.55'de yapılan alışverişin fişini götürüp,çekiliş kartı almak için yaptıklarımı görseniz; kazanılacak şeyin ipad değil de sınırsız alışveriş hakkı gibi bir şey olduğunu sanırdınız. 

Bonus kampanyası için bunu söyleyemem amapad'deki mücadelemin amacı kazanmaktan ziyade şansımı kandırmak. Ben de artık şu kadar sene sonunda bir çekilişin talihlisi olmak istiyorum sayın okur. Dünyanın en saçma şarkılarını yazıp üstüne bunlardan para kazanan Serdar Ortaç, üstüne bir de kumarda para kazanıyorsa; her türlü saçmalıkla şuursuzca parasını tüketen bendenize de bir teselli ikramiyesi çıkabilir. Hatta gözdağı vermek gibi olmazsa bence çıkmalı.

İşte tam da bu macerelardan ötürü 2012 itibariyle ilk hedefim, her türlü promosyondan uzak durmak. 

Para harcama konusunda adam olma umudum kalmadığı için, en azından kimseye muhtaç olmayacak kadar para kazanmak da zorunluluktan ikinci hedefim halini alıyor.

Bu yazı da bir ilk yazı için fazlasıyla manasız ve şımarık oldu, yılın ilk gününden kusuruma bakmazsınız inşallah...

ps. başlık şarkısı Nar Taneleri ile Jehan Barbur'dan

1 yorum:

varol döken dedi ki...

ben bu yazıyı sonradan okuyorum ve geriye ket vuran nostradamus edasıyla kazanamayacaksın diyorum:)