4 Aralık 2011 Pazar

"kaybettiğinin yerine ne koysan dolmaz,"


İş bu blog sahibesi, bir önceki yazısının sonunda "Peki ben size, saçlarım eskisi gibi koyu renkli olsun istiyorum desem, hiç şaşırır mısınız sayın okur?" satırlarını yazdıktan sadece 3-4 saat sonra; eskiye yakın bir koyuluğa sahip saçları ile kuaförden ayrıldı desem, blogdaki bilmem kaçıncı  saç yazısının sizi beklediğini tahmin edersiniz sanırım.
Ece Temelkuran'ın dediği gibi bütün kadınların kafası karışık mı bilmiyorum ama benim kafam karışık ki, bunu da her satırımda size gayet net yansıtabildiğimi düşünüyorum.
Saçımın ara boyunun yarattığı boşluk hissiyatı nedeniyle, istanbul'daki kuaförüme gidip, bu saçı adam et dostum dedim ve son anda bir de "biraz da koyultsak mı" şeklinde dileğimi ekleştirdim. 
Zaten yarısı giden saçımın adam olması için geri kalan 2/3'nü de feda ettim. Bir tavus kuşuyla empati yapabildiğim tek yer olan kuaförlerde aynanın karşısında "acaba sonu nasıl olacak" hissiyatı ile geçirdiğim her dakikadan sanırım koca bir kitap yazabilirim. 
Geçen zamanda kendime alıştığımı söyleyemem. Hadisem beğenip beğenmemekten ziyade, iki gıdım saçım olduğu gerçeğini kabul edebilmek. 
Gelen tepkilerden yeni modelimin beni küçük daha doğrusu genç gösterdiği iddiasına pek tabi itirazım yok ama şu saçlarımla yağmurda kalırsam, makyajı akmış saçları da hafif uzamış  bir erkek gibi de algılanabilme ihtimalim var. 
Nihayetinde saçıma dair yapabileceğim değişikliklerin sonuna geldiğimi düşünüyor daha doğrusu öyle umuyorum. İçimdeki değişim sona ermeden, dışarıda da faaliyetlerimin sona ermeyeceğini bilsem de, kendimden ve ani kararlarımdan korkuyorum sayın okur. 
Kafa bu kadar gitmişken, her türlü yeniliğe de sessiz sessiz yelken açarken; açık enseme de bir dövme yaptırsam mı diye düşünmüyor değilim. Dövme hadisesine o kadar laf etsem de, ensede yapılan dövmeye nispeten sıcak baktığımı sanırım şu an itiraf edebilirim.  Tabi japonca veya çeşitli kaligrafik yazıların yeteri kadar insanın vücuduna işlendiğimi düşündüğümden, pek tabi olayı şimdilik geyik çerçevesinde tutuyorum. Yok bu  geyiği de  gerçeğe dönüştürürsem, zaten bana artık yorumlarınızda psikolog veya psikayatrist önermeniz gerekeceğini düşünüyorum. 

ps. başlık şarkısı Yalın ile Alışmak Zorundayım

2 yorum:

Fery... dedi ki...

foto alsam whatsapp den gitse bu merak :)

varol döken dedi ki...

1 doktora 2 kişi girebiliyor mu yancı olarak, depresyondayım ama param yok, böyle turnikeden akbil basıp geçer gibi, ya da aynı kgs ile geçen 2 motor gibi:)

feryyyy naber?