24 Temmuz 2011 Pazar

"saçını bir sağa bir sola savuruyorsun ya baka baka doyamıyorum"


Tatilci kılık kıyafetleri;

Tatilimin son gününde bir nev-i beach partisi için denizden çıkmış olmasına rağmen saçlarını kurutan, gözlerine makyaj yapan, üstlerine türlü tülümsü elbiseleri giyip, ayaklarında yüksek topuklu terlikleri ile raks edenleri görünce tatilci kadın hallerini de yazmam farz oldu. 

Aslında olay kumsaldan önce yaz gecelerinde başlıyor. Türk kadını, bütün yıl bu günleri beklemiş gibi, tatilde her türlü süs püsü bünyede buluşturup salınmayı nedense pek seviyor. Zevkler, renkler pek tabi laf edemem ama en azından aacayip ayakkabılarına bakıp yüksek topuklardan en azından tatil münasebetiyle kurtulsaydılar diye iç geçiririm. 

Bir de bulunduğu ortamdan bağımsız olarak assolistleşmeyi tercih edenler var ki, hevesini alsın o da vazgeçer diye kendi kendime konuşuyorum.Gündüz ve gece, leopar tercih edenler ise her zaman olduğu gibi gözbebeğim!!! oluyor.

Kumsalda ise sarı halka küpelerle denize girenleri tek geçiyorum. Onları kumsalda dolgu topuklu terliği tercih edenler takip ediyor. Makyajla denize girenleri ise kafam basmadığından kategori dışı tutuyorum.
Küçücük kızların koca kadın gibi davranabilme yetilerine, orjinal veya değil sahile L&V çantalarla gelenlereyse sadece gülüyorum. 

Yanından geçerken parfüm kokan kadınlara ise, deniz kokusu tüm parfümlerden daha güzeldir demek istiyorum.

Ve hem bakımlı olmak için harcadıkları mesaiye tatilde bile ara vermeyen kadınlara, hem de tatilde bile milleti incelemekten vazgeçmeyen kendime akıl ve apayrı tatiller diliyorum. 

ps. başlık şarkısı bugüne kadarki en dümbük kenan doğulu şarkısı olan şans meleğim'den
ps.2. blog fotoğrafı da benim tatil üniformamdan:)

1 yorum:

Fery... dedi ki...

Kadının kadına yaptığım zulmün daha beteri yoktur şu dünyada :))