23 Temmuz 2011 Cumartesi

"lafın çok sonuç yok"

Bendeniz,ülke sınırları dahilinde tatilin zengin işi olduğunu düşünenlerdenim. Bunu bilmeme rağmen,  bütçe planmasından da bihaber!! olduğum için tatil için bir bütçe sahibi olmak yerine, gelecekten borçlanarak tatil yapabilenlerdenim.

Bu noktada şikayet etmek yerine şükredenlerden olsam da şunu da belirtmem lazım, bu ülkede gerçekten çok fazla zengin insan var sayın okur. Yanlış anlaşılmasın, türkbükü'ne tatile gidip de böyle yorumlarda bulunmuyorum. Tatilin her noktasında bu gerçeği farkediyorum. Açıkçası otomotiv sektöründen geldiğim için, araba modeli zenginlik kriterlerim arasında da yer almıyor. 

Ben tatilde daha çok, yazlığı olan hem yazlığı hem teknesi olan, her hafta sonu uçağına atlayıp tatile gelenler, kazıklanacağını bile bile in mekanlara gidenlere bakarak bu kararımı veriyorum. Tabi bir de ipad çılgını çocuklar (2 yaşında ipad diye çıldıran bebekler gördüm)  ile baba parası ile roselerini ve viskilerini yudumlayan ergenler var. 

Bu noktadan bakınca, bu gençlik nereye gidiyor böyle türünden derin iç çekişlerde bulunabilirim, onun yerine bu sıcakta güneşin altında bütün gün çalışan insanları düşünüp, adaletten vazgeçtim ama aradaki uçurum bu kadar açılmasaydı keşke diyorum.

Ve Ali Ağaoğlu ve türevleri gibi görgüsüz değilseniz, kendi paranızı düşünmeden harcamanın çok da kolay olmadığını ama baba faktörü, sevgili faktörü aracılığıyla edinilen servetin  veya kolay kazanılan paranın da düşünmeksizin harcanabildiğine inanıyorum.

Hayatı da şanslı doğanlar ve bir şans elde etmek için tüm hayatı boyunca mücadele edenler diye ikiye ayırarak bugünlük güneşaltı felsefesi yayınımıza bir son veriyorum. 

ps. başlık şarkısı Hande Yener- Bana Anlat

1 yorum:

Fery... dedi ki...

Herkes şanslı doğmuyor, doğmuyor niye diye bir isyan cümlesi sonrasında da tokat gibi bir nankör olma cümlesi; şikayet ettiğimiz yaşamlar başkalarının hayalleri olabilir...