28 Temmuz 2011 Perşembe

"i know that it's not a dream "

İnternetle ilişkim sadece blog yazmakla ilgili olsaydı sanırım yazı hızım mevcutun onda biri olurdu. Televizyon da keza öyle. Ama artık televizyonda kaçırdığınız bir şeyi ya twitter’da ya da internet gazetelerinda görüyorsunuz.
Ben yaz münasebeti ile artık televizyonu  iyice bıraktım sayın okur. 23.00’den sonra yayınlanan Leyla ile Mecnun tekrarları ve Vay Arkadaş gibi güzel süprizler dışında Tv’de izlenemeye tahammül edecek bir şeyi de gerçekten bulamıyorum. Tabi bunda evimizin hamam gibi olması ve benim iki sandalye kapasiteli balkonumuzda serinlik aramamın da etkisi mevcut. 
Bu sebeptendir ki, ajdalı ertuğrullu müzik yarışmasını da, nurgüllü müjdeli oyuncu yarışmasından bihaberim, bundan da fevkalade memnunum. Pazartesi günkü müzikçi yarışmasında Sertab Erener’in abuk beyanatını görmeseydim daha da memnun olurdum.
Bilmeyenler için kısaca özetleyeyim, Sertab Erener Amy Winehouse için “"Müthiş bir yetenek ama sadece yetenek yetmiyor zeka da gerekiyor. Kendisini böyle harcamış olması büyük bir değerin kaybolmuş olması anlamına geliyor" buyurmuş. 
Kabul etmem gereken bir şey var, Sertab Erener’in çok ama çok güzel bir sesi  var. Gelin görün ki, güzel sesi kendisine her geçen gün gıcık olmama da engel olmuyor. 
Bu vesileyle şunu belirtmem lazım, ben vejeteryanlara büyük saygı duysam da, veganları ultra manasız buluyorum. Yani bir tavuk benim için özel olarak yumurtlamıyorsa, onu yemem bu hayvana nasıl bir zarar veriyor, merak ediyorum.
Sertab Erener de bir dönem vegan olduğu için buradan kendisine kılım bu bir;
Yogaydı, arınmaydı sade yaşamdı demekle, kliplerde makyaja sığınıp güzel görünmeye de gıcık oluyorum. Yani kimse kusura bakmasın ama Sertab Erener güzel bir kadın değil, gelin görün ki, birçok yerde makyaj sayesinde gayet güzel görünüyorsa nerede kaldı bunun öze dönme hali diyor, buradan haliyle kıl oluyorum bu da iki;
Abisi çevresindeki diğer kişiler falan sebebiyle, başarısının büyük bölümünü arkasındaki pazarlama stratejisine de bağladığım için, sadece yetenek yetmiyor, akıllı bir abi de gerekiyor diye asabiyet yapmak istiyorum bu da 3. 
Bir de Turkcell gayet merkezi yerlerde bile çekmiyor ki, ayy turkcell çok şahane diye reklam yapması da dolaylı yalancılığa girer, bu da 4.
Ve kimse kusura bakmazsa ben Sertab Erener'i çook başarılı falan da bulmuyorum. Bir Tarkan değil, bir Alex hiç değil. En fazla abisinin çalıştığı markaların reklam yüzü. Tabi bir de we're turkish airlines, we're globally yours sloganımız var ki, burada da beyaz türklüğümüze vurgu yapabiliriz.

İşte bu sebepten, hayatta herkesin bir başarı hikayesi olmasına inanan Sertab Erener'e bu kafa neyin kafası diye sormak istiyorum. Ayrıca başarı hayatımızda bir kriterse, Demir Demirkan'ı başarılı bulabildiğini söyleyebilir mi çok merak ediyorum.

Daha da nefretimi kusmayayım diye satırlarıma son verirken, sertab erener' e aklıyla beraber saadet dolu günler diliyorum.

ps. başlık şarkısı Irma ve I know

5 yorum:

defneyleyasamak dedi ki...

postları okurken bitmesin nolur bitmesin nolur nolur noluuuuur diye bişeyler diyorum sanırım.

malumafatrus dedi ki...

öyleyse ne güzel...ben de üstüste yazı yazdığım zamanlarda, birileri kesin "yuh artık" diyordur diye içimden geçiriyorum:)

varol döken dedi ki...

tarkan'dan iyi değil mi şimdi sertab? incelikler yüzünden'i ne yapcaz:)

malumafatrus dedi ki...

güzel şarkıları olabilir, sesi de tarkan'dan iyi olabilir ama olay yıldız olmaksa yanyana bile gelemezler bence...

Fery... dedi ki...

Sertab bence de güzel değil, yalın yaşam muhabbetleri bence de sıkıcı, turkcell reklamları çok bayık ama kadının sesi de çıkarttığı albümler de gayet başarılı be kuzu, yiğidi öldür hakkını yeme :)

Hee bir de nedense bende Levent yüksel'le ayrıldıkları için Sertab'a karşı bir böylr ne diyeyim bir böylr bir, bir şey var işte :)