13 Haziran 2011 Pazartesi

"Sözcükler susuverir fitili kısa mum gibi"

  • Daha bir hafta önce ayılıp bayıldığımı yazdığım patlıcanlı raviolinin, 1 hafta sonrasında yapımının değişmesine ve tadının hiçbir şeye benzememesine nazar diyemeyecek kadar bilimsel yanım ağır basıyor. Hangi çirkini sevdiysem kıymetli oldu mantalitesi; hangi güzele el atsam çirkin oldu şeklinde bende vuku buluyor. 
  • Bilginin fazlası insanı mutlu etmiyor. Ben tuhaf bir şekilde daldan dala atlayarak sayısız lüzumsuz  bilgi toplamaktan mutlu olsam da, o dalın sonunda öğrendiklerim başlangıçtaki şuursuzluğumu gölgelediğinden benden bir şeyler de gidiyor. Bunun içindir ki, ben yapamasam da size sadece yeterli bilgiyle hayatınızı sürdürmenizi öneriyorum.
  • Afilifilintalar'ın imza gününe gitsem de, tüm gelenlerin(özellikle) Murat Menteş ve Alper Canıgüz için sıraya girmeleri, virgin megastore'n havalandırmasının çalışmaması, çalışıyorsa da pek başarılı olamaması sebebiyle kısa zamanda "bu iş zor yonca" diyerek yan çizdim ve stüdyoyu terk ettim. 
  • Sonra da yan çizdim ve şu soruyu sordum kendime, insan neden kitabını izletmek ister ki? Yani eğer o yazar kitaba dair size özel bir şeyler karalayacaksa ne güzel ama o kadar kalabalıkta da bunu beklemek biraz insafsızlık gibi geliyor bana. 
  • İmza günü sebebiyle, bir başka sorgum da afilifilintalar'ın politik duruşu üzerine oldu. Edebi platforma birleşen insanların illa bir politik duruşu olması gerekmiyor aslında. Gelin görün ki, mavi marmara'ya her noktasıyla sahip çıkan bu grubun, hopa'da öldürülen emekli öğretmen için sadece bir yazı yazması karamsarlık arayan bünyeme yeterli sebebi verdi.
  • Anlayacağınız benim taraflarda tavşan dağa küstü ama dağın dünyayla bağlantısı kesilmişti. 
ps. başlık şarkısı Sıla- Boşver

3 yorum:

soluk dedi ki...

afili filintalar'ı ben de takip ediyorum. yazarların hepsinin ayrı bir politik duruşu var. bazı konularda aynı fikri savunurlarken, bazı noktalarda ayrıldıklarını görüyorum. bu nedenle de "afilli filintalar" olarak tek bir politik duruşları olmadığı kanaatindeyim. öncelikli dertleri yazmak.

malumafatrus dedi ki...

aynı fikirde olmaları isteğim yok ama keşke yine de bir fikir beyan etseydiler diye geçirdim içimden. Benim ki, bildiğin bir huysuzun beyin jimnastiği işte:)

soluk dedi ki...

estafurullah :) demek ki metin lokumcu'nun hayatını kaybetmesi, birçoğunun ilgi alanına girmemiş, kötü olmuş.