21 Nisan 2011 Perşembe

"ve gözlerim yüzümde bir leke dokunsalar, kaybolur"

  • Bir insanın kendini sevmeye başlaması önce kendi görüntüsünü ve sesini sevmesiyle başlamalı bence. Kayda alınan sesini dinlediğinde veya kameraya alınan görüntüsünü izlediğinde "kendine yabancılaşmayan" kişiye ben kıssadan hissi özgüveni yüksek, kendisine olan sevgisi tavan yapmış zat-ı muhterem derim.
  • Ben bu girişgahın sahibesi olarak takdir edersiniz ki, bu noktada kendisine tahammülü olmayanlardanım. Ve aynı zamanda bir insanın kendine bu kadar yabancı olmasının ne kadar tuhaf olduğunun farkındayım. Ne yazık ki bu bilinç vesikalık çektirirmekten nefret etmeme engel olamıyor. Teknoloji ne kadar ilerlerse ilerlesin, beni normal bir insan gibi gösterecek bir makinanın bulanabileceğine inancım gerçekten uçup gitti.
  • Özellikle son zamanlarda karşılaştığım görüntüler sonrasında kafamın bildiğin yamuk , burnumunsa gördüğümden de yamuk olduğunu da idrak ettikten sonra. Kendimden çıkarım yaparsam, "her şey kendini sevmekle başlar" diyenlerin bir bildiği olduğu fikriyatında kesinlikle hem fikirim.
  • Girandola sezonun süprizini yaparken hiç beklemediğim bir vakitte beni karadutla tekrar karşılaştırdığı için "ne kadar mutlu " olduğumu tekrar tekrar vurgulamakta bir sakınca görmüyorum.  
  • Demet Evgar’ı severim bununla birlikte güzel bir kadın olmadığını düşünürüm. Bu noktada kendisinin fotomodel havasındaki billboardları bana pek yapay geliyor. Genelde hep aynı fikriyattayım bir şeyle bu kadar uğraşacaksan başından sürece dahil etmeyeceksin. Bu bir kıyafet için de öyledir mesela, alıyım şurasını böyle yaptırır, burasını da uzatırım diye düşünüyorsanız boşuna almayın. Hazır giyim denilen hadisenin sonu terzide bitiyorsa, hazır giyime uğramadan terziye gidincilerdenim ben. Aynı şekilde bütün film boyunca çirkin ve ürkütücü bir karakteri oynayacak Charlize Theron’un Cani için o hallere girmesini de anlamam.
  • Canımın içi Leyla ile Mecnun'un gün geçtikçe gece yarısına yaklaşan vakitlerde yayına girmesi, beni teknoloji bağımlısı yapmaktan öteye gitmiyor. Kanalında vakitlice izleyemediğimden, daha sonra mecburen internet yollarına giriyorum.
  • Bu da yetmezmiş gibi, Redd bir süredir merakla beklettiği Masal klibini gece yarısı yayına sokuyor ki, onu da izlemek için maymun olayım. Normal bir şirkette çalışsam ve redd'in sitesi yasaklı olmasa klibi gündüz gözüyle de izleyebilirdim tabi ama şirkette yasak münasebetiyle izleyemeyeceğimden, meraklı da bünyem de akşama kadar bekleyemeyeceğinden sabah alarmından sonra kendimi klibi izlemeye kurucağım.
  • Bu aralar popüler mecrada dilime en çok takılan şarkı ise Bu mudur ile Atiye'nin ki. Kendisinin klibini izlemiş, Tv programına da denk gelmiş biri olarak şunu söylemek istiyorum ki, Atiye'den yaratılmak istenen o Avrupai havanın kendisinin toyluğu nedeniyle henüz oluşmasının henüz mümkün olmadığını düşünmekteyim.
  • Masal klibi sonrasındaki notum; bu mudur 2 haftadır klip klip diye merakla bekletilen hadise? İşte yine büyük beklenti ve bu mudur hissiyatı. Klip dediğiniz şeyde derdinizi çok net anlatmanız zor ama bu klipte de sisteme düzene karşı koymak gibi bir şey göremedim ben. Polis dövmek metaforunun altında anlayabileceğimiz bazı şeyler vardır muhakkak ama o “masal geliyor”beklentisinden benim de beklentim çığ gibi büyüyüp klibi izleyince de balon gibi söndü
ps. başlık şarkısı Kül- Uykumuza

3 yorum:

varol döken dedi ki...

özgüvenimin gerçek anlamda ilk yıkılışı, iyi sandığım ingilizce'nin bildiğin hello turist are you sex adamcıklarından hiçbir farkı olmadığını anladığım, filmimin kamera arkası görüntülerinde olmuştu...

hadi ingilizce dili neyse geçiştirilir ama bu vücut dilimi ne yapacağım ben ya dediğimi ve bir daha kamera kayıtlarına yakalanana kadar bunu unuttuğumu da hatırlattığınız için size ne kadar teşekkür etsem az!

varol döken dedi ki...

birçok kişi tarafından turkish uzay yolundaki kompedere benzetilen sesimle ilk tanışmam ise özgüven yıkılmasından çok, bir insanın sesi nasıl böyle hissiyatsız olabilir, acaba ileride terminatör 3'ü seslendirebilir miyimi düşündürtmüştü bana...

Fery... dedi ki...

kazara kendi sesimi bir yerde duyduğumda neden çevremdeki insanlar beni susturmuyor da bu sese katlanıyorlar diye düşünüyorum, aaahhh aaahhh çok isterdim sesimin güzel olmasını :( bak dertlendim şimdi :P