7 Nisan 2011 Perşembe

"her şeye dışarıdan bakıp içerdeymişiz gibi kahkaha atmadık mı?"

previously on malumafatrus;

aşağıdaki yazı, blogda yazılmak üzere kağıtlara dökülüp yasak nedeniyle eski dost space'de yazılmıştı, gecikmeli de olsa yerini bulması için buraya da kopyalamak istedim.

Bu sitenin (space) nereden çıktığına dair bir yazı yazmıştım. Gelin görün ki, bilgisayarlar arasındaki geçişten yazıya an itibariyle sahip olamadığım için, bir önbilgi vermem gerekiyor. Bu site blogun ilk vakitlerinde bolca bahsettiğim ustat’ın yeni adresi. Bu değişiklik bir gereksinim ( myspace dükkanı kapattığından, bu kapıya yönlendirdi beni) nedeniyle oldu. Hayatıma space blog derken bir de wordpress girdi.

Bu arada blog yasağı kalktı diye bir rivayet çıktı. Gelin görün ki 1 hafta geçmesine rağmen, yasak benim sahip olduğum internet erişiminde pek ortadan kalkmadı. Bununla birlikte bir de dns ayarlarını değiştirdiğimde de bloguma ulaşamaz oldum. Tam asabiyet yapacaktım ki, yazdığım yazıyı space’e koyalım, gün gelip de bloguma ulaşırsam oraya taşırım dedim.

Buyrun size pembe renkli satırlarıyla imla hatalarıyla dolu eski dostum ve misafirliğe gelen yazım;
….
  • Hastane ve doktorlardan mümkün mertebede uzak durmaya çalışıyorum. Hatta mümkün mertebe sınırlarını zorlayıp, doktora gitmem gerektiğinde de kendilerinden uzak duruyorum. Bu pek mantıklı bir şey değil tabi ama bu ülkede sağlık sektörünün de pek mantıklı bir halde olduğunu söylemek ne yazık ki mümkün değil. Yine de bu doktor üşengeçliğime bir çare bulmam gerektiğini düşünüyorum. Aksi halde kendi kendime ortaya karışık halde kullandığım vitamin vb. ilaçların yararını değil zararını görmem kuvvetle muhtemeldir.
  • Futbolla ilgilenmeyenler için derbi zamanları bulunmaz hint kumaşı kıvamında anlar. Derbi maçlar, sadece ilgili takım taraftarlarını değil bütün şehri etkilerken, maç anı ise taraftar ve diğerlerini ters yönde etkiliyor. Bu nedenle derbilerin değeri herkes tarafından bilinmeli. “Ay bugün de maç varmış, trafik fena olur” denmemeli. Maç varsa bir yerlerde 90 dakikalık huzur bulacağınız, bir yerlerde 90. dakikada mutluluğu tadacağınızı unutmamalı. Bir de Alex’in insan olduğunu unutmamak gerekiyor ki, özellikle bu sezon hepimiz bu konuda biraz zorlanmaktayız.
  • Bendenizi bir alışveriş manyağı olarak engellemeye çalışan çok. Engelleyebilene henüz rastlamasam da, ciddi baskıları (ihtiyacın var mı şimdi buna?) altında alışveriş yaptığımı itiraf etmeliyim. Gelin görün ki, bu baskı olmasa alışveriş yapmamın mümkün olmadığını da anladım. Çünkü ne zaman tek başıma alışveriş için uygun şartlara ve zamana sahip olsam hiçbir şey alamadan dönerim. Ve inanın bana istediğim bir şeyi alamamak değil ,”bir şey almak” niyetiyle yola çıktığımdan eli boş dönmek canımı sıkıyor.
  • An itibariyle “love and other drugs” adlı filmi izlemekteyim. Her zamankinin aksine filmi izlerken uyuya kalmadım ve bu yüzden de gecenin şu vakti çok üzüldüm sayın okur. Tabi eğer bu filme sinemada gitseydim, kesin “tırt” ibaresini vurur,daha önce çok izledik aynısından der, boşa geçen zamanlarım diye hayıflanırdım. Gelin görün ki, evde sıfır beklentiyle izleyince hiç böyle olmuyor. Kaldı ki, filmde başka bir şey diyebileceğim jake gyllenhaal var ki, onun için apayrı bir yazı da yazabilirim sanırım.
  • Daha önce çok fazla market torbası taşımaktan ötürü parmaklarımda geçici (1 haftalık) hissiyat kaybı yaşadığım için artık pazardan eli kolu şekilde dönmüyorum. Bu nedenle de pek hoşuma gitmese de, tek başıma olduğumda aldıklarımı pazarda taşımacılık yapan kişiler yardımıyla eve getiriyorum. Bugün de fevkalade tatlı bir amcanın yardımıyla yaptım pazarımı. Ve kendisiyle yol boyunca yaptığım muhabbet sonrasında kendimden utanırken amcaya ise hayran oldum. Önce amca sonrasında film hayata dair şikayetlerimizin ne kadar içi boş olduğunu tekrar gösterdi bana.
  • Bir de bloglar açıldı rivayeti benim kullandığım teknolojik mecralarda henüz vuku bulmadığından sinirlendim, dünyanın trajedilerine bir de savaş ekledikler buna da üzülüp, fevkalade kötü başlayan günüme aynı kıvamda nokta koydum.

10 yorum:

soluk dedi ki...

sözde yasak kalktı ama erişimde hala sorunlar yaşanıyor. ben ofisten giremezken, evden gayet rahat girebiliyorum. hem de dns değiştirmeden. yasağı getirirken hiç sorun olmadı, pat diye yasakladılar ama şimdi yasağı kaldırmak bir sürü engele takıldı, ilerleyemiyor süreç.

varol döken dedi ki...

ahahaha previously on malumafatrusu gördüm canım hemen yorum yazmak istedim, gülmem geçince yazının gerisini okuyacağım (bildiğin iç ses yaptı ya previously on malumafatrus diye:)

varol döken dedi ki...

gördüm canım hemen yorum yazmak istedim olmayacaktı o

gördüm virgül canım hemen yorum yazmak istedi olacaktı bir m fazla kaçmış elimden... canım vb. seslenmeleri yazarken de konuşurken de kullanmayı sevmem:)

varol döken dedi ki...

şunca şikayetine rağmen hala benim gözümde imajının dırdırcı her şeyden şikayet eden biri yerine gayet uyumlu ve neşeli biri olması da çok ilginç değil midir sayın blog sahibesi?

hoş geldiniz tekrar...

malumafatrus dedi ki...

hafızam beni yanıltmıyorsa,ilk yorumlarından biri canım güzelim hitaplarına ne kadar sinir olduğuma dair yazımaydı bu nedenle virgülü not düşmesen de anlamıştım:)

itiraf edeyim, ben de kendimi hala her şeyden şikayet eden biri olarak görmüyorum ama senin dışında herkesin böyle düşünmesi benim için epey düşündürücü bir hal aldım:)

Şikayetim var ama niyetim iyi desem beni anlar mısın sayın blog ahalisi?

malumafatrus dedi ki...

Ayrıca; okumak için ne kadar heveslenirsin bilemiyorum ama hakan günday'ın yeni kitabı çıkıyormuş Varol.

varol döken dedi ki...

hakan günday yazıyorsa okuyoruz artık ama eskisi kadar beklenti içinde olduğumu söyleyemem...

okurunu bu kadar iyi tanıyan birinin niyetinin iyiliğine inanmamak ne mümkün...

fery nerdesin? :)

Fery... dedi ki...

zor soru, nerdeyim acaba?

yine yeniden yollarda... Yazmadığım gibi uzun zamandır da okumuyordum bugün arayı kapatıcam inşallah :P

varol döken dedi ki...

kapatmışın gördüm, ama eskisi kadar olmasam da hala batının en hızlı blog okuryazarı benim:)

yorumlarını görüyor ve artırıyorum...

Fery... dedi ki...

değil bu konuda seni geçmek yanına dahi yaklaşamam :)