28 Aralık 2010 Salı

"ben, ancak ben tüm virgülleri ararken""Başlangıçta her şey biraz daha kolay olacak gibi gelmişti. Olmaması için bir neden yoktu, çünkü birbirlerini her şeyden çok istiyorlardı. Sevginin en dayanıklı çeşidiydi bu, her ikisi için de; istek.

Aylardır birlikteydiler. Birbirlerini tanıncaya kadar başkalarını da yeterince tanımışlardı. Her yeni beraberliğin yeni bir şans değil, azalan şans olduğunu düşünmeye başlamışlardı. İnsan her beraberlikten biraz daha yorgun çıkıyordu. Yeni bir başlangıç her seferinde biraz daha zor oluyordu.

Şimdi uzun bir süre doyasıya yaşamış, ama hala doyulmamış bir beraberlik vardı. Önemsenmemeye çalışıldıkça önemi artmıştı. Kendi haline bırakıldıkça etkisi büyümüştü. Farkında olmadan başka her şeyi daha az düşünür, daha az dert eder olmuşlardı; unutmak da daha kolaydı şimdi, gülmek de.
Hayatının ilk kez oluyordu bu, ve vazgeçilir şey değildi."


"Bir kadın aşkını saklayamaz. Saklamak istemez. Bir kadın için aşk sadece yaşamak için değil, konuşulmak içindir de. Eğer bir kadın aşkını kimseye anlatmıyorsa yakın arkadaşı yok demektir. Kadınlar birbirlerini hata yapma ve aşık olma ve bunları baştan sona anlatma yetenekleri yüzünden severler. Bir erkeği aklına koyan ve onu elde etmeye çalışan bir kadın yakın arkadaşları arasında heyecan yaratır. Oturulur, konuşulur, tecrübeler paylaşılır, etkisi kanıtlanmış yöntemler önerilir; gelişmeler yakından takip edilir ışıldayan gözlerle. Her aşk bir grup kadının ortak başarısı ve ortak hikayesidir."

….

"Kadınlar zaten böyle konularda genellikle tek sesli bir biçimde haklı olurlar.  Devam etmek onlar için önemlidir. Devam etmek onlar için önemlidir. Devam etmek istemezler ama devam etmeye teşvik ederler, arkadaş arkadaşı, anne kızı. Vazgeçmek, bir kadının bir başka kadında takdir edeceği en son niteliktir."


Kalpten Parçalar- Hamdi Koç

ps. başlık şarkısı Bülent Ortaçgil- Sen- Ben

3 yorum:

Fery... dedi ki...

son bir kaç post tan benim anladığım; alın okuyun :)

he bir de başlıktaki yazım yanlız değil yalnız olmalı :)

malumafatrus dedi ki...

ya şimdi kartonete baktım, zaten yalnızlı bir kısım bile yok cümlede:) şuursuz kopyacı olunca böyle oluyor işte.

Bu arada Hamdi Koçsever olarak, rüyalarıma giren kadın'I önermem, çünkü daha önceki edebiyat dergilerine falan yazdığı yazıların toplaması. Ben güzel kısımları teaser olarak sunuyorum size.

Kalpten Parçalar'ı evlenmeyi düşünmeye başladığın zaman okumanı öneririm şahsen:)

Fery... dedi ki...

heee var o zaman ona daha :P