7 Kasım 2010 Pazar

"beklerken dön diye umutsuzca"


Bir magazin safsatası olarak Efe Önbilgin- Deniz Akkaya halleri…

Geçtiğimiz haftanın en ses getiren hadisesi yanılmıyorsam Efe Önbilgin’in yaptığı evlilikti. Olayın ses getirme kısmı Efe Önbilgin’in evlenmesi değil, Efe Önbilgin’in Deniz Akkaya ile evlenmemesinden kaynaklanıyordu.
Cnnturk alemi dışındaki biz fanilerin hayatına, sosyetenin en karizmatik en beyaz türk çocuğu Kaan Taşkent’in annesi Mine Kalpakçıoğlu’yla olan ilişkisiyle giren Efe Önbilgin’in “arızalı” hallerde o günlerde gazetelerde yer almıştı.
Daha sonra dalgalı Deniz Akkaya ilişkisinin bitişi ise kendisine hatıradan ziyade bir çocuk olarak geri döndü. Deniz Akkaya ilişkisi bitse de çocuğunu doğuracağını belirtti, efe Önbilgin ise bir ilişkiden çocuk doğar ama bir çocuk bir ilişki doğurmaz dedi.

Bu lafların üzerine gözlerimiz barışan bir çift gördü. Deniz Akkaya çocuğunu doğurdu ve şahsi fikrimce daha büyük yaştaki erkek çocuğunun gelgitlerinin sona ermesi için de büyük bir çaba gösterdi. Bu süreçte deniz akkaya’nın kızı Ayşe’nin nüfus kağıdının çıkartılması, lüks restoranlarda atılan tokatlar falan derken bolca da magazin malzemesi çıktı. Ve biz bu süreçte bazen yan yana iki sevgili gördük Deniz Akkaya –Efe Önbilgin ikilisini bazen oyuncak kavgasına tutuşmuş iki çocuk gibi. Dedikoduların PR’ını yapmak ise genelde Deniz Akkaya’ya düştü. Bu amaçta yapılan röportajlardan birinde de Efe Önbilgin’in ne kadar kaliteli DNA’lara sahip olduğunu öğrendik.

Ve bu haftada da Bay kaliteli DNA’nın 20 yıllık aşık olduğu kadınla evlenmesine de tanık olduk. Geçen haftaki satırların alt metninden çıkardığım, söz konusu evlilik teklifinin pek ani olduğu ama hanımefendinin Efe Bey’e geçmişten beri bir gönül hissiyatı beslediği. (Aksi takdirde böyle kötü referanslara sahip olan bir erkekle evlenmek için bir günden daha fazla düşünürdü diye bir çok bilmişlik yapmak boynumun borcu)

Bu nikah mağdursever magazin alemini Deniz Akkaya’yı terk edilmiş, gururu kırılmış kandırılmış bir kadın rolü biçmesine vesile oldu. Sayısız uydurmasyon haberler de, mutluluk dilekleri de gazete sayfalarında hatrı sayılır bir yer kapladı. Ama fakat ve lakin, ben deniz bitmiş bir ilişkiden çocuk doğurup üzerine Bay kaliteli DNA’nın tüm dengesizliklerine ısrarla tahammül eden Deniz Akkaya’nın bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde böyle manasız bir sona kendini hazırladığından an itibariyle artık “ haline şükretme sürecine” girmesi gerektiğini düşünüyorum.

Ve son olarak da magazin yalanlarından yine tanımadığım insanları yargılamama vesile olan içimdeki gossip girl’e de teessüflerimi sunuyor, Ayşe Akkaya&Önbilgin’in büyüdüğü vakit google baba’nın kendisinden bu acı gerçekleri saklamasını umut ediyorum.

ps. başlık şarkısı Maskott- Ay Işığı

1 yorum:

İrma dedi ki...

bence deniz akkaya en güzel hediyesini aldı o yaşta bir kadının tek isteği bir çocuktur ve onların dünyasında evlenilecek erkek mumla aranırken o da kendine eş değil bir baba yarattı şimdi onun evlendiğine üzüldüğünü hiç sanmıyorum