11 Temmuz 2010 Pazar

"etrafa ahkam kesmeye benzemez "


Bir kısmınız zaten kendilerini okuyordur, bir kısmınız da yakın zamandaki medya haberleri ile kendilerini tanımışlardır. Blog camiasının 3 önemli figürü Pucca, Sami Hazinses ve Her Boku Bilen Adam şu aralar medya figürü olma yolunda hızla ilerliyor.

Blog yazarak para kazanmak gibi imkansız hayallerim olduğu için kendilerini takdirle izlediğimi itiraf etmeliyim. Kendilerini daha öncesinde sıkı bir şekilde takip ettiğimi veya çok sevdiğimi söyleyemem, ama işte twitter ve retweet fonksiyonu sağolsun hepsini den uzun süredir haberdarım.

Bu yüzden de şimdi diyeceklerim, ciğere uzaklardan bakan kedi hissiyatlarına sahipmiş gibi yansımasın diye de sözcüklerimi dikkatlice seçmek istiyorum. Efendim, öncelikle şöyle bir gerçek var, ne kadar atsak da tutsak da şan, şöhret ve paranın her fani üzerinde cezbedici bir etkisi var. Bu sebeptendir ki, işin içine para devamında pr faaliyetleri girince mevcut coolluğunuz, karizmanız ve bilumum farklılığınızdan bazı ödünler vermeniz gerekebilir.

Bunun içindir ki, sizi blogdan tanıyan insanlar " dostum sen ne yaptın ?" türünden tepkiler verecektir. Ama işte tam da bu noktada, ben şunu demek istemiştim, ama şöyle anlaşılmış, gayem buydu ama şu sebepten de bu hale geldi türünden savunma reflekslerine sarılmamak lazımdı diye düşünüyorum.

Yani bir yola girince, o eski yoldan az biraz sapmak bana göre şart. Hem ne demiş büyük Türk senaristleri "sonunu düşünen kahraman olamaz". Başkaları ne der diye düşünen ise mutlu olamaz.

Bendeniz de anı yaşamaktan ziyade geleceği hayallerimde yaşamayı tercih ettiğimden, söylemekte fayda görüyorum;

Gün gelir de meşhurluluk sektörüne girersem, Ayşe Özyılmazel'le twitter'da yayınlaması için fotoğraf da çektiriririm, İclal Aydın'a canım diye hitap da ederim, Ayşe Arman'la sarmaş dolaş da olurum, bugün arkasından atıp tuttuğum herkese karşı da iyi niyet beslemeye başlarım.

"Dün dündür bugün bugün" ninnisi ile büyüyen bir nesilden de daha fazlasını beklememek lazım hem değil mi?

Bu yazıdan çıkartılmayacak sonuçlar;
  • Bu yazıyı, kendi kendine gelin güvey olmak kategorisinde değerlendirebilirsiniz.
  • Pucca'nın "Okuyup da okuduktan sonra olumsuz eleştiri yapan görmedim." beyanatı ile HBBA'nın "Blog’lar, alternatif basından çok, küçük basıncığa dönüştü." beyanatına vesile olan özgüvenlerine ise şapka!!! çıkartıyorum.
ps. Başlık şarkısı Kırkaltı- Kolpa

4 yorum:

varol döken dedi ki...

bütün bunlara bir cevabı var:

http://herbokubilenadam.blogspot.com/2010/07/kendime-diss.html

malumafatrus dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
malumafatrus dedi ki...

o yazı ve vdgrl'un yazısından sonra bu yazıyı yazdım zati:)
Birilerinin iki sözünden adam kesmeye bayılıyoruz ama işin içine girince o lafların aslında sadece iki laftan ibaret olmadığını görüyoruz. Yani daha ilk günlerde, ben aslında şunu da dedim ama kesilince böyle anlaşılmış beyanatı için çok erken bir zaman ki, ona da işte acemilik diyoruz...

imza; araştırmacı ve her şeye bir klup bulan malumafatrus..

varol döken dedi ki...

her canlı bir gün şöhreti tadacak...