9 Mayıs 2010 Pazar

" her şey görece ve her şey mutlak "


  • Parfümdeki tüm tutuculuğumu bir kenara bırakıp, 3-5 tanıdık dost kokunun dışına çıkmak istiyorum. Ama yine de bildiğim yoldan da pek sapmak istemiyorum. Bu yüzden armani white'ın benzeri gibi kokan veya body shop'un moonflower serisini andıran kokular tanıyanların vizyonumu genişletmelerini diliyorum.
  • Gelecek tasavvurum olmadığı için 10 yıl son Türk popunun starı kim olabilir sorusuna cevap bulamıyorum. Mesela Hande Yener bu gel gitlerinin sonunda kendine düz bir çizgi bulup o yolda ilerleyebilir mi emin olamıyorum.
  • Eğer olursa ve bir otobiyografi yazarsa; Seda Sayan'ın programına çıkmasını, o danslarını, sonra bir radyo programına dansöz getirmesini, dansözle beraber oynamasını hangi fikriyatla yaptığını da açıklasın istiyorum.
  • Tarafsızlık ilkemden ötürü; bunca zaman çakma madonnna sıfatına layık görülen Hande Yener'e karşın; Feridun Düzağaç'ın fiziksel olarak Bono'ya benzeme hevesi neden konu edilmiyor, bunu da merak ediyorum.
  • İnsanların bilumum özel gün promosyonundan nasiplenerek, gereksiz ıvır zıvır şeyler almalarına engel olmak için; özel gün alışverişlerinde günün amacından sapılmamasını rica ediyorum. Misal ben; anneler günü diye gidip kendime ıvır zıvır kitabı alamamalıyım. Babalar gününde; anneme de ayakkabı alamamalıyım. Bunca vakit ekonomiye can verdik ama enflasyon denilen de bir tehlike var ki, bunun için de artık nedenli nedensiz alışverişe bir dur demek gerekliliği duyuyorum.
  • Resmi bir istatiki veri olmadığı için anneler gününde mi sevgililer gününde mi daha çok çiçek satılıyor bilemiyorum, bu yüzden de bu soruyu kamuoyuna soruyorum; sizce 14 Şubat'ta ve anneler gününde en çok alınan 3 hediye nedir?
  • Tabi bugünkü otobü yolculuğumda ( şehirlerarası) tüm kadın yolculara gül dağıtıldığını ve benim gül ekolüne dair hiçbir şeyi sevmediğimi de ayrıca belirtmek isterim ki. Bir dönem pek çok yapılan göğüs üzeri gül dövmesinin bu dünyanın görüp göreceği en kötü modalardan biri olarak gördüğümü de söylemeliyim.
  • Ben bir zamanlar Işın Karaca'yı severdim. Ama ne zaman bir gün yan yana masalarda oturduk, o albümünü kutladı falan feşman; ondan sonra bir başka hissiyatlar besledim kendisine karşı. Şu anda da kendisine karşı hissiyatım eksiye doğru, bunu da tarihe not düşmek isterim.
  • Hafta sonu nasıl geçerse geçsin, sonu Pazar gecesi depresyonu oluyor. Bu iyi bir şey mi kötü bir şey mi ona da bu hafta içinde karar vermeyi düşünüyor; size de kendime de anlamlı bir hafta diliyorum.
ps. başlık şarkısı Mor ve Ötesi- Yorma Kendini

Hiç yorum yok: