3 Mayıs 2010 Pazartesi

" "bir kez daha bu oyunu oynarsak biz seninle gizlice acarim gozlerimi "


Bronzlaşmak veya bronzlaşmamak işte bütün mesele bu... Bendeniz, kızılderililer Türkmüş efsanesini haklı çıkartacak şekilde sarı benizliyimdir. Yorgun olduum vakitlerde bu sarılık hali daha çok kendini gösterir ki. Günün akışına ters olarak sabahın köründe kıpkırmızı yanaklı olurum.

Süse püse de meraklı olduğum için bronzluk halini gayet hoş bulurum. İsviçreli bilimadamlarının dediği gibi bronzluğun kendine güveni arttırma konusunda da etkili olduğunu düşünürüm. Gelin görün ki bronzlaşmayı bilmem.

Ten rengim, kısa süreli tatillerim sağolsun güneşi gördüğüm vakit pancarlaşmadan huzura ermem. güneşin altına mal mal yatmaktan da ayrıca nefret ederim.

Anlayacağınız bir yanım tenimin renginin koyulaşmasını ister, bir yanımda bu süreci yaşamaya tahammül edemez. Daha da vahimi, bronzlaşmak demek yaşlı bir cilt demek ki; bu 30'a iki kala benim için çok büyük bir kriter.

Bir dönem kısa süreli haşır neşir olduğum bir solaryum süreci de var ki, tekrar tüm tehlikeleri göze alıp gitmeye kalksam bile beni döverek o yoldan vazgeçirecek birilerini tanıyorum. Krem sprey işlerini de pekala manasız bulduğumdan; hem sağlıklı hem kolay hem de rahat olacak bir bronzlaşma süreci arıyorum, görenlerin duyanların Mayıs sonuna kadar bana bir ses etmelerini rica ediyorum.

Eğer yoksa böyle bir süreç; Nefise Karatay veya Demet Şener gibi beyazlığa sahip olmak için gerekenler nelerdir bunu öğrenmek istiyorum.

ps. Başlık şarkısı Feridun Düzağaç- Senin için

5 yorum:

Aslı dedi ki...

Ben denemedim ama bir arkadaşım şekerkamışı suyu püskürtülen bir mekana gidiyordu bir ara. Solaryum gibi bir odada, üzerine makineler şekerkamışı suyu püskürtüyor, sana zararı olmadan belli aralarla tekrarlayarak, hoş bir rengin oluyor. Nişantaşı'ndaydı sanırım gittiği yer. İlgilenrisen detay bilgi alırım ondan.

malumafatrus dedi ki...

ne kadar güzel geliyor kulağa, hele ortam sıcak ve bunaltıcı değilse şahane.
eğer zararı yoksa seve seve ilgilenirim pek tabi:)

Aslı dedi ki...

tamam ben öğrenip, sana yazacağım buraya :)

varol döken dedi ki...

şeker portakalı...

varol döken dedi ki...

zamanım kadar bronzluğumdan vermek isterdim size elimden gelse zira bendeniz 70 korumalı kreme denk gelen kalınlıkta bir eşek derisine ve güneş altında 10 saatte togo vatandaşlığına kabul edilecek bir renge sahibim...