12 Nisan 2010 Pazartesi

"zaten hem sevip hem nefret etmez misin?"


  • Aslanburcunun çok bilmiş gururuyla içli dışlı olsam da, bazı bazı rezil olmaktan ötürü epey eğlenen bir haliyeti ruhum var. Hafta sonu bir kez daha idrak ettim ki, hayatımı yazsam durum komedisi olur.
  • Gururum ve rezillik sevdam bünyemde dengeli bir ilişki yürüttüğü için, nasıl rezil oldum kısmına pek girmiyorum ama çok güldüm, çok güldürdüm yine bu hallerime onu da belirtmek istiyorum.
  • Hafta sonu sahil şeridine hiç inmediğim için tuhaf bir huzur içindeyim. Sanki ben inmeyince etrafta çok kalabalık olmuyor diye düşünüyorum, kendi izlemediğim dizinin çok izlenmediğini düşünmek gibi bir benmerkezcilik hali de diyebiliriz buna.
  • Akbank’ın “yorgunum dostum yorgunum” reklamını kendime göre buldum. Kolay kazanmıyorsunuz bari iyi değerLendirin sloganını da bir şekilde kulağıma küpe yapmayı hayal ediyorum.
  • Hande Yener, bence popüler müziğin Hülya Avşar’ı. Başına ne gelirse gelsin, hiçbir zaman kendini sorumlu tutmayıp, başka suçlular bulacak diye düşünüyorum. Demet Akalın’la barışmasını bile anlıyorum da Erol Köse’yle barışmasından ötürü gerçekten çok kötü durumda herhalde diye düşünüyor ve Handeye neler oluyor’u mevcut durumu için şahane bir albüm ismi olarak görüyorum.
  • Cengiz Semercioğlu’nu sevmiyorum. Hadsiz beyanatlarını da şuursuzluğunu da, araştırmaya hevesli olmamasını ve buna rağmen birçok fırsata sahip olmasını kıskanıyor da olabilirim.
  • Aslında ben PR faaliyeti adı altında sayısız imkanlar sunulan tüm gazetecilere de gıcık oluyor, bir uygun vakitte basın ve etik kavramlarını sorgulayalım istiyorum.
  • Akın Öngör, sadece “İnsan hak ettiğini değil müzakere ettiğini” alır beyanatıyla bile benim için saygı duyulacak bir insandır. Kitabını bu sebeple bir müsait zamanda (60 TL de verip) okuyup, büyük adam olmayı hayal ediyorum.
  • Yatılı okul fobisinden ötürü yemekhane sırası benim için çıldırtıcı olabiliyor. Bu yüzden gayet yüksek paralar verecekleri yemekler için sıra bekleyen insanlarla bir türlü empati kuramıyorum.
  • Bu yazıyı okuyan HTC kullanan birileri varsa ve benimle telefona dair fikriyatlarını paylaşırlarsa pek bahtiyar olacağımı da ayrıca belirtmek istiyorum.

ps. başlık şarkısı Kurban- Das Motiv

1 yorum:

farawaysoclose dedi ki...

Garanti bankasının mevcut genel müdürünün, Akın güngör zamanında yaptığı büyük hayatı anlattığı anısı ile kitabın gündeme getirilmesi pek etik olmamış. hepsi emekli olduktan sonra bu anıları yazsa iyi de, adam şimdi bankanın tepesindeyken "vakti zamanında 12 milyon (milyar?) dolar batırmıştı da pisliğini ben temizledim" demek ..