27 Nisan 2010 Salı

"gölgelerime ışık tut, yara izlerimi sarıver"


  • Apartmanda tanımadığım birinin çıktığını gördüğüm vakit tip falan ayırımı yapmam "hırsız olabilir mi acaba" diye şüphe duyarım. Hatta eşgalini sorarlar tarif ederim diye dikkatlice de bakarım ama sonra o suratı iki dakikada unuturum. Bu yüzden suçluların eşgalini tarif edebilene, saçma sapan tariflerle resim çizebilenleri de her daim gıpta ederim.
  • Bugüne kadar karın kası sahibi olanlara yeteri kadar saygı göstermediğim için utanç duyuyorum. Karın hareketlerinin her birinde duyduğum acı, o baklavaların el bebek gül bebek olmadığı gerçeğini bir tokat gibi yüzüme çarpıyor.
  • Kanal D; her sabah Bir Dilim Aşk'tan önce sosyal sorumluluk amaçlı bir trafik reklamı yayınlıyor (Oktay Kaynarca oynuyor) ardından da, İsmail Yk'nın şarkıları telefonları şenlendirsin diye " İsmail YK'nın muhteşem albümünden" beyanatının geçtiği bir reklam yayınlıyor ki, bu iki reklam hiçbir kahvenin yaratmayacağı etkiyi yaratıyor bende.
  • Arabeskin sözlük karşılığı Aşk ve Ceza'nın bu haftaki bölümünden çıkan sonucu özetliyorum; bir kadın evlenmeden önce bir erkekle ilke olarak beraber olmayabilir ama o erkek evlenme teklif ederse fikriyatı değişebilir. Biz buna erkek yönetmen etkisi veya Kudret Sabancı etkisi de diyebiliriz pek tabi.
  • Benimo reklamı, "bibiskrem versem" ekolünden bir reklam ama kesinlikle ondan daha beter bir halde. "naz elmas olmak" nasıl bir kriterdir ya? Naz Elmas modern zamanların Afrodit'i oldu da benim haberim mi yok acaba:)
  • 27 Nisan itibariyle havanın serinden ziyade soğuk olması, karaların yer değiştirmesi sonucu bizim bulunduğumuz paralelin de değiştiğine dair bir sav üretmeme vesile oluyor ki, ben bu noktada haklı olmak yerine üşümemeyi tercih ediyorum.
  • Bunu kesinlikle homofobiklik olarak söylemiyorum ama Yemekteyiz programına katılan erkeklerin çoğunun eşcinsel olduğunun bilmem sizde farkında mısınız?
  • Eşcinsellik demişken, Ferzan Özpetek'in Serseri Mayınlar'ını izleyen hemcinslerim muhtemelen iki gay kardeşe bakıp; çok yakışıklı ikisi (en azından biri) de maşallah demiştir diye düşünüyorum. Paylaşımcı bir insan da olduğum için bu fikriyatta olanların Vöğh'ün ilk sayısını da bir ara göz atmalarını öneriyorum. Hatta o kalabalık içinde bulmakla uğraşmak istemeyenlere de bir amme hizmeti yapar, yazıya resim arama derdinden de kurtulurum.
ps. başlık şarkısı an itibariyle çalan Kapalıçarşı dizi müzüği, söyleyeni ise Yonca Lodi.

1 yorum:

Aslı dedi ki...

Ben diğerine hasta olmuştum ama buna da hayır demem.

Apartmandaki hırsız paranoyası ve tipi baktığım an unutma sorunsalı da aynen bende de var, yalnız değilsin babında belirtmek isterim.