6 Mart 2010 Cumartesi

"tam birbirimize göreyiz, eğitimli günahkarlarız biz"


  • Vizyoncu pazarcı benim nezdimde, "bu model bana olur mu acaba?" diye tereddüte düşen müşterinin kafasındaki soru işaretlerini ortadan kaldırmak için gerektiğinde, üstüne kıyafeti giyip; abla bak bana bile oluyor yahu diyendir.
  • Vizyonsuz pazarcı ise, rekabetten yoksun olup herkesle aynı ürünü satıp mevsim diye bir kavram hala varmış gibi sezonluk ürünler getiren, bazı şeylerin sadece sokakta değil kapalı mekanlarda da giyilebileceğini düşünmeyendir.
  • Üretim planlamasından bir haber fırıncı ise her Cumartesi saat 10.00 sularında çekirdekli simitleri tükenen ama 1 saat sonra çıkacak diyen ve pek tabi karadenizli olan fırıncıdır. bir gün rica edeceğim haftalık satış adetlerini takip edip, hafta sonu talebin ne kadar yükseldiğini gözleriyle görsünler.
  • Nursace hangi marka konumlandırması ile 500 TL'ye ayakkabı satıyor anlayamıyorum. Model olarak taklitçilikten öte gitmeyen, isim olarak taklitçilikten öteye gitmeyen bir yer nasıl ben farklıyım, değerliyim havasına bürünebiliyor cidden anlayamıyorum.
  • Gönül rahatlığı ile söyleyebilirim ki Sıfırlamak, Yiğit Okur'un bugüne kadar okuduğum en manasız kitabı. Öykü olacak bir şeyi neden roman etiketinde yayınlamış onu da anlayamadım. Sıfırlamak mantığı güzel ama öykü o mantığı bence yansıtamamış.
  • Hayatım boyunca gece Oscar vb törenleri izleyip sonra da işe gelen insanlara özeneceğim. Ben en son ortaokulda nba finallerini izleyerek gidiyordum okula, ondan sonra da uykuya tamah etmeyen süpersonik çalışan veya öğrenci olamadım. Kaldı ki bunca yıllık eğitim hayatında gece 00.00'dan sonra çalışmanın başarılı olacağını da düşünmedim. ( sabahları horozdan önce kalkıp çalışmaya itirazım yok tabi)
  • Binnur Kaya'yı sevdiğim kadar, Şafak Sezer'den nefret ederim. Bu durumda yeni dizileri Yerli Malı'nı izlemeli miyim, izlememeli miyim karar veremedim.
  • Bir de Mehmet Demirkol bu yağmurlu havada neden güneş gözlüğü ile gezer onu pek kavrayamadım.

ps. başlık şarkısı Ezginin Günlüğü- Konuştuk bütün gece
ps.2. Blog resmi ben aksini söyleyene kadar aynı adresten.

8 yorum:

( f ) ( k ) ( h ) dedi ki...

şu "nursaca" olayına benimde aklım ermiyor.. sadece "versace" ye ismi benziyor diye mi bu fiyata satıyor ayakkabılarını??

malumafatrus dedi ki...

sahibi NUrettin SAbri ÇElik'in baş harflerinin birleşimi imiş aslında, ama yani ismi nur soyadın sace olsa bile böyle bir marka, taklitçilikten öteye gitmez, gitmemeli de zira...

http://www.nursace.com/0910/

( f ) ( k ) ( h ) dedi ki...

valla ismi yüzünden bile alınmayacak markalar listesinde zirveyi zorlar..

olmamış vesselam!

varol döken dedi ki...

en güzel karadenizli italyan gömleği...

lazetti!

varol döken dedi ki...

şafak sezer nefreti+1

varol döken dedi ki...

binnur kaya'ya kaç sahne yazdım sevgiyle desem...

kendisi gerçek hayatta da aynısının tıpkısı desem...

hevesli sinema öğrencileri olarak en son oscar törenini 2001 yılında izledim desem...

yaptığım hiçbir şeyin içine giremeyen mehmet demirkol'un yağmur altındaki güneş gözlükleri gibi anlamsız bir adam olduğu gerçeğini ele verir miyim?

beni ellere verdin (bir sonraki post'un başlık önerisi olarak murat evgin'den, ben murat evgin kasedi almışım yahu, acaba çocukluğumdaki erol evgin'e olan hala anlamını kavrayamadığım sebepsiz sevgimden mi, bu konuyu da benim yerime inceler misiniz sayın blog sahibesi [parantez içinde parantezin köşeli parantez olduğunu bilecek kadar kültürlü, aynı hataya 2 kez düşmeyecek kadar da dikkatliyim] müsait bir vaktinizde?)

malumafatrus dedi ki...

valla erol evgin'i sevenler ve saygı duyanlar bile murat evgin'i bir şey yapamadı. Ondan sen bu kaseti birinin arabasından veya 1 tl promosyonundan almış olabilir misin?

Fery... dedi ki...

tabiiki karadenizli ne demek ya; cık cık cık :P