18 Mart 2010 Perşembe

"bütün aşklar unutuldu, benimkisi bir avuntu"


Şu vakitte mutlu olmak için yarının Cuma olduğunu bilmek benim için gayet yeterli bir sebep olsa dahi; bunun Pazartesisi daha da beteri Salısı var diye soruyorum sayın okur; mutlu olmak için enerji dışında ne gerekiyor acaba?

Gençlik?
 
Enerji?
 
Sevgi?
 
Bir Amaç?
 
Birden çok amaç?
 
Boş Vakit?
 
Hepsi?
 
Hiçbiri?

ps. başlık şarkısı Şeytanın Gözyaşı


9 yorum:

Fery... dedi ki...

insan dediğin nankördür, yetinmek bilmez, mutluluk sebep buldukça bir başkasını aramaktır, sen neşeli olmayı hedefle, mutluluk yalan :)

kusburnu dedi ki...

valla son günlerde ben aklıma meryl streep getirip mutlu oluyorum, julia olarak. sonra bazen enerjim tükeniyor, mutsuzluk sarıyor bünyemi.. bence başka insanlar gerekiyor mutlu olmak için.. tek sana bağlı olmuyor mutluluk..

varol döken dedi ki...

mutluluk nerdedir? herhalde ilerdedir...

nazım hikmet

varol döken dedi ki...

bir sürü iş bitirip şu saatte şuraya yazabildiğim için gayet mutlu pardon neşeliyim (neşene ortak oldum fery, idare et)

varol döken dedi ki...

ama cuma geldiği için de sıkıntılıyım... ben şimdi o kadar saati nereye koyayım... hafta sonu etkinliklerinden nefret ediyorum, hafta sonuna hazırlanmaktan, kendini hafta sonuna saklayanlardan, hafta sonu kalabalığından, sonuçta bir sistemin sana buyurduğu 5 gün çalış 2 gün senin dayatmacılığından, bütün günler birbirinin aynı olduğu halde yapılan bu ayrımcılıktan, ıvırdan zıvırdan, portakaldan nardan, gelemem yerim dardan nefret ediyorum...

hafta sonuna kafam girsin!

Fery... dedi ki...

neşe iyidir neşe her daim :))

farawaysoclose dedi ki...

dün gece uçaktayken "şimdi düşse bu uçak, hayatta en çok ne yapmayı özlerdim" diye düşündüm. hiç bir yanıt bulamadım. öyle bomboş bir his kapladı içimi. hiç biri yada hepsi.

malumafatrus dedi ki...

faraway,her şeyin yokluğuna alışılıyor, bu yüzden özlememek hissi karamsarlığa itmesin seni:)Hem belki tek tek değil de hayatının bütünü mutlu ediyordur seni, bu yüzden ayrıntılara takılmamak bazen iyi olabilir:)

Feri'nin dediği gibi tüm mutluluklar aslında anlık. Ben de ne acı ki insan ırkının en nankörlerinden biri olarak sevinir sevinir unutum ama yine de varol gibi hafta sonlarına burun kıvırmam:) Sadece herkesin hafta sonusu kendine göre belirlenebilsin önerisini getiriyorum.

ps. Öyle bir şansım olsa da Pazartesi ve Salı'yı seçebilirdim hafta sonu günlerim için herhalde.

mordred dedi ki...

mutluluk dediğin nedir?
haz + tatmin duygusu
şimdilik bu formülün kapsamadığı bir mutluluk durumu gelmiyor aklıma