28 Şubat 2010 Pazar

"tek istediğim biraz yalnız kalmak, silmek için tüm hafızamı"


İş bu yazıyı yine ve yeniden canımın içi Murphy’nin ruhuna ithaf ediyorum...

  • Sıfıra yakın komşuluk ilişkilerinizden ötürü yılda 3 veya 4 kez çalan kapınız çaldığı vakit, üstünüzdeki kıyafetlerin en cibiliyetsiz pijamalarınızın olması,
  • Spordan çıkıp duş sonrası saçınızla başınızla uğraşmadan eve gitmek istediğiniz her vakit, eski bir tanıdığa rastlamanız,
  • Sabah 7 seferine bile süslü püslü bindiğiniz deniz otobüsüne bir akşam gayet kendi halinizde gayet paspal bindiğinizde birçok tanıdıkla karşılaşmanız;

Kaderin eşek şakalarını sevdiğinin en güzel kanıtı olsa gerek.

...

Ve insanlar tam da bu sebeple histerik oluyor sayın okur. Her daim hazırlık olduğunuz sözlüye hiç çalışmadığınız vakit kaldırılmanız, her türlü karizmatik karşılaşmayı hayal ettiğiniz kızla/erkekle en saçma halinizde karşılaşmanız, cüzdanınızda hep çok nakitle gezerken, bir kere az parayla çıkıp taksiciye rezil olmanız, hep böyle yapıyorum bir kere de şöyle olsun diyerek kendinizi ikna ettiğiniz her seferde pişman olmanız, bildiğiniz yolan hiç şaşmamanız gerektiğini, hayatın pek de istisna kabul etmediğini size pek güzel öğretiyor.

Ve tahmin edeceğiniz üzere ben bu satırları pırasa saçlarım, aynada kendime bile küçük gözükmeme sebep olacak kadar makyajsız halimle eski sıra arkadaşımla karşılaştığım için yazıyorum. Böyle şekilci bir insana da böylesi müstahaktır diyor, audioslave- be yourself ile kızım sana söylüyorum gelinim sen anla hisiyatları ile satırlarımıza son veriyoruz.

Bu yazıdan çıkartılmayacak sonuçlar;

Resmen beraber büyüdüğünüz insanla şimdi zorlama cümleler ile muhabbet etmeye çalışmak hayatın doğal sonucu mu, ben ve ilişkilerimin doğal sonu mu buna karar veremiyorum.

ps. Başlık şarkısı Rashit- Ölmek için çok genç

ps.2. Resmimiz bu sefer farklı bir adresten.

4 yorum:

varol döken dedi ki...

herkesin murphy kanununun kendisine göre işlemesi de murphy kanununun ta kendisi mi?

tırnaklarım çok şekilsiz uzuyor, beni de şu an en çok bu üzüyor...

Fery... dedi ki...

murphy nin yatcak yeri yok valla...

kusburnu dedi ki...

ilk üç madde mörfi kuralı olsaydı benim sürekli tanıdık görüyor olmam gerekirdi etrafta :) ya o değil de spor salonunda yüz maskesi yapan donlu abla, bunu açıklayamıyorum ben hala. mörfiye mi hazırlanıyordu acaba? :)

malumafatrus dedi ki...

murphy ile olan münasebetim takdir edersiniz ki sizden biraz daha farklı, o yüzden de kendisinin bana karşı özel maddeler uygulaması muhtemeldir.

Kusburnu; demek ki bu modellerin anadolu veya avrupası farketmiyor, her tarafta kendilerinden var. Bence bizim onların varlığını sorgulamaktan derhal vazgeçmemiz lazım, aksi takdirde cidden kafayı yeriz. Onların normalleri bizim bünyede kodlanmamış muhtemelen, tüm hata kodları buradan kaynaklanıyor.