3 Şubat 2010 Çarşamba

"sen ve ben şasarız insanlara anladım sananlara"


  • Bazı gerçekleri kabul ederek yaşamak hayatı fevkalade hafifletiyor. Misal bendeniz ( bunun bile bitişik yazmayı öğrendim be) bugün işin tatil olmayacağını idrak ettim ve beklentisizliğin getirdiği olağanlığa karşı tuhaf bir rahatlama boyutuna geçtim. Yani amacınız asgari mutluluk& hayal kırıklığı ise benden size öneri beklentilerinizi evde bırakarak sokağa çıkın sayın okur.
  • Yıllarımı gözlük takmam gerektiği vakitlerde kör kör gezmek, gözlükten kurtulmak için çaba harcayarak geçirmişken şimdi kahrolası moda yüzünden arada bir gözlük takmak istemek şuursuzluk mudur tüketim bağımlısı olmak mıdır karar veremiyorum.
  • Ne mutlu Türküm diyene ki , Meg Ryan'ı da bezdirip kaçırmayı başarmışız. Hep başkaları suçlu da biz mi mükemmeliz, değerli organizatörlerimiz bunu bir sorgulasın, moda günlerini de var mısın Yok musun modeli Meg Ryan'ı çağırmak hangi aklı evvelin fikriydi, o da itiraf edilsin istiyorum.
  • Onur Ünsal, bence süpersonik bir çocuk. Nerede denk gelsem severek izliyor, saçma salak sırıtıyorum bunun da kayıtlara not düşülmesini rica ediyorum.
  • YTL'den TL'ye geçiş halleri beni gizli sinsi yaptı, onu da itiraf ediyorum. Ne zaman bir taksici beni kandırarak YTL verse, ben de kahvaltı parası olarak bunu şirket kafeteryasında çarçur ettim, bunu da utançla da olsa itiraf ediyorum.
  • Ben geçen hafta sonuna kadar farketmemiştim ama Beşiktaş'ta bir apartmanda tabelalar sırası ile Modern Evlilik Merkezi ( üstte) Bekarlar Kulubü ( sağında) ve Erotic Shop ( altlarında)' a ait. Anlayacağınız o apartmana giren hedef kitlenin gönlüne göre bir mekan içeride illa bulunur. Benim için de o apartmanın ismi bundan sonra ironi apartmanıdır ( vaat apart. da olabilir hani) ama tam olarak nerede ki bu diye sorsanız, tarif de edemem, bu keşfi sizin araştırmacı yazarlığınıza bırakırım.
Ivır, zıvır falan ve de falan filan.

ps. Başlık şarkısı Ikarus- Yüksek Sadakat

4 yorum:

kusburnu dedi ki...

artık YTL alan bizim kafeteryamsı harici bir yer ben bulamıyorum zaten. kime kakalasam bana geri iade ediyorlar, ben de farketmemiş gibi yapıyorum, kem küm,vs. milleti uyuz ettiler ya, aldığımız para üstünü didik didik incelemek zorundayız hep. ya da boyuna kafeteryaya vereceğiz :)

malumafatrus dedi ki...

ben de tüm bilinçsizliğimle para verdiğim suculardan "yalnız bu ytl'ler geçmiyor artık" lafını işite işite düştüm bu kötü yola. asıl tüm birikimim kumbaramdaki eski ytl.ler ne olacak onu merak ediyorum.

varol döken dedi ki...

onur ünsal kim bu birrr...

meg ryan'ı daha demin istiklal'de aradı gözlerim, tedbil-i kıyafet geziyordur diye, yine mi başka kışa kaldı umutlar bu ikiii...

ben o apartmanı da yerini de biliyorum, şimdiki hedefim bahsettiğin dükkanlara gidip sırasıyla beni aşağıdaki dükkandan gördüler cümleleri ile hepsini şoka sokmak bu üççç...

gözlük problemleri çekenlere bu ilanı öneririm bu dörttt...

http://varolmayansovalye.blogspot.com/2007/09/bu-meslekte-gzleri-korumak-zor.html

bu sorular ve cevaplar için de ne ytl ne tl bir şey istemem bu da beşşş...

malumafatrus dedi ki...

göz ameliyatı olmayı düşünenler blogda bolca değindiğim göz ana fikrinde olan yazılarıma bir göz atsın, olmadı bana danışsın reklamlara da kanmasın derim:)