24 Şubat 2010 Çarşamba

"Sen bana ait ne varsa toplayıp attın yüreğinden"


İlkokulda kalın kalın defterlere yazı yazmaya bayılırdım. Daha doğrusu bu defterlerin sağ tarafına daha düzgün yazabildiğim için genelde sol tarafı karalar, sağ tarafı doldururdum. Defterin ortasına gelince de sıkılır, yeni defterle yeni heyecanlara yelken açardım.

Ve bu safsaflamalarımdam ötürü de gayet kötü bir el yazısına sahiptim. Annem olaya el koyduğundan okuldaki ilk iki sene akşamları defterlerimi annemle temize çekerek, kötü yoldan güzel bir U dönüşü yaptım. Kopyacılıkla yazımı anneminkine benzeterek, biraz irice de olsa güzel bir el yazısına nihayetinde kavuştum.

Ama fakat ve lakin bugün yine bu pis teknoloji yüzünden parmaklarım kalemden daha çok klavye gördüğünden, el yazım eski sarsak hallerini aldı gibi geliyor bana. Aslında şöyle oluyor, ne zaman özenip güzel bir şey yazmaya kalksam yazım saçma sapan bir hal alıyor. Misal kitap kapaklarına nereden aldığımı ve tarihini not düşmek istediğimde yazım direkt sapıtıyor.

Aslında itiraf ediyorum içimde bir yerlerdeki duran inek not alıp yazı yazmaya bayılıyor.

Yazımızın giriş ve gelişme bölümü buraya kadardı sayın okur.
(Buraya kadar ilginizi çekmeyen konu bu noktadan sonra sizi sarmaz, uyarmadı demeyin)

Yazılarımdan da az çok anlayacağınız üzere ben her türlü inanca bir şekilde sahip çıkarım. Bu sebeple de ( bu kalıbı da kullanmaktan çok sıkıldım artık) yazıdan da ciddi karakter tahlili de yapılabileceğini düşünüyorum
(yoksa o imzadan mı yapılıyordu ya?).

Ve bu işten anlayan zat-ı muhteremler, minik minik el yazısına sahip insanlara neden gıcık olduğumu da bir zahmet açıklasınlar istiyorum.

ps. Yazımı annemden çaldığım gibi, imzamı da babamdan kopyaladım ( soyadı ortaklığının dayanılmaz hafifliği) Böyle de genlerime bağlı bir insanımdır.

ps.2. başlık şarkısı Sen ve Ben- Yavuz Bingöl


9 yorum:

Fery... dedi ki...

eee benim yazım küçüktür, seninkinin yanında yoktur hatta :))

malumafatrus dedi ki...

yok canım burada benim yazı boyutun kriter değil. Seninki bence miniğe yakın orta:)

bir de ben mesela büyük yazı yazan hemcinslerime denk gelsem de, hiç koca koca yazı yazan erkek görmedim, araştırmacılar bu farka da eğilsin lütfen.

kusburnu dedi ki...

yazı gerçekten garip birşey ha, nası şekilleniyor, nasıl bir karakter yaratıyor bu parmaklar bence bu da araştırılmalı. ya da araştırılmıştır elbet de benim de araştırmam gerekiyordur.
misal ben eskiden uzun ve şişkoların yazısının yuvarlak ve büyük, kısa ve cılızların yazısının minik ve bitişik olduğunu düşünürdüm. Sanırım hala da böyle düşünüyorum.
Bir de bitişik yazanlar içe dönük tipler gibi gelir bana. ayrık ayrık ve tombul yazanlarsa nedense daha sempatik gelir. bitişik yazanlarda bir sinsilik var sanki.
al sana karakter tahlili :)

malumafatrus dedi ki...

sana derin hissiyatlarımı yazacağım bir mektubu iç kurye ile göndersem beni de kategorileştirebilir misin?

kusburnu dedi ki...

tabii ki :) nihata söle getirsin :))

kusburnu dedi ki...

evet, mektup elime ulaştı, yaptığım derin incelemeler sonucunda karakter analizini tamamladım. şöyle ki; yumuşak g harfleri üzerindeki şapkanın gereksiz kavisinden sizin orijinal olmak istediğiniz ve herkesin sizin için "vay be ne farklı insan" demesini istediğiniz aşikar. harfler arasındaki farklı genişlikteki boşluklar kararsız bir yapınız olduğunu gösteriyor. Hem elyazısı hem düz yazı kullanıyor olmanız da bu kararsızlığı destekler nitelikte. Yumuşak g harflerinde sapın soldan inmesi hayata dair sıkıcı tekdüzeliğin yanısıra bazı eğlenceli aktivitelerle kendinizi mutlu kılma çabanıza delalettir.Sayfa kullanımındaki hoyrat tavrınız dağınık olduğunuzu gösteriyor. Giysi dolabınızı tahmin edemiyorum.Sağ ve sol boşlukların çokluğu ise çok fazla geçim sıkıntısı çekmeden büyüdüğünüzün en temel işareti. Muhasebe defterinizi de gönderirseniz analizimi derinleştirebilirim. Saygılar.

varol döken dedi ki...

ben yazımı yanlış adrese mi gönderdim acaba:)

malumafatrus dedi ki...

değerli kuşburnu; sabah 8.00'de hatta 9.00'da uyanabileceğin bir iş aramıyor muydun, fırsat şimdi ayağına geldi. Bu yeteneğinden yararlanacağımız süper bir iş bizim olabilir. Ben sana yarın proje planımızı sunuyorum. Biz sanırım galiba yırtmış olabiliriz.

kusburnu dedi ki...

:))) tamam, bugün cuma zaten, böyle şeylerle vakit geçirebiliriz. 9 erken değil mi ya 11 de kalkabileceğim bir iş olsa bari :))))