28 Şubat 2010 Pazar

"önümde binlerce olasılık cebimdeyse kısıtlı param var"


Yaşlandıkça yaşlandığımızı anlıyoruz…

28 yıllık hayatımın çok uzunca bir süresinde sakız çiğnedim. Normal bir insan evladı gibi değil daha çok bir bağımlı gibi sakız çiğnedim. Tüm sakız markaların yeni ürünlerini ilk deneyen ( yurt dışından kendisine hala sakız getirilen), ne olursa olsun yolunu falımla da ayırmayan, ev sınırları içinde insani boyutta sakız çiğnemeyen uzunca yıllar geçirdim.

Maçlarda çıkartmam için hakemlerden uyarı, bırakmak için annemden rüşvet aldım ama yine de yoluma devam ettim. Lisede kulağımda kulaklık ağzımda koca bir balon test çözerken çekilen fotoğrafımın iğrençliğine rağmen de sakız çiğnemeye devam ettim.

Ama işte sonra her fani hissiyat gibi sakız münasebetim de bitti. Çok gereksinim duymadıkça sakız çiğnemedim. Sakız almadığım market alışverişleri yaptım. Çantama sakız olmayan günler geçirdim. Evde canım sıkıldığında falımla terapiler uygulamadım kendime.

Şimdi fevkalde düzeyli bir ilişki yürütüyoruz kendisi ile. Bazı bazı nane ferahlığı için başvuruyorum kendisine o kadar. Ama bir süre sonra yoruluyor ve sıkılıyor atıyorum çöpe acilen. Benimle beraber dünya değişsin de istediğim için adabına uygun sakız çiğnemeyen herkesten de itiraf ediyorum nefret ediyorum.

Sakız çiğnediğim vakitlerde evde çok kötü sakız çiğnesem de başka insanların arasında sesli sakız çiğnememeye dikkat ederdim. Şimdi konuşması kolay tabi, belki ben de onlardan biriydim ama şimdi öyle olmadığım için, bugün üyesi olmadığım o güruhtan mümkün mertebede kaçıyorum. Bir gün birinin ağzını tutup da at onu dememek için kaçıyorum. Telefonda karşımda sakız çiğneyen birinin yüzüne telefon kapatmamak için kaçıyorum. Balon şişirenlerin yüzüne vurmamak için kaçıyorum.

Belki gün gelecek onlar da bu sevdadan vazgeçecekler. O zamana kadar ben kendilerine ne kadar kötü olabilir ki sorusunu bir sormalarını istiyorum. Cevabını bulamazlarsa kendilerine malumafatrus bağımlılık klubü olarak da seve seve yardımcı olabileceğimi belirtmek istiyorum.

Bu yazıdan çıkartılmayacak bilimsel sorgu;

Sakız çiğnemek açlığı bastırır mı aksine açlığı arttırır mı?

ps. başlık şarkısı Rashit- Tüketiciyim

2 yorum:

varol döken dedi ki...

cevap veriyorum:

sakızlı rakı!

rakı is the answer of all questions:)

kusburnu dedi ki...

sakızla hemen hemen benzer münasebetler içersindeyiz. sakız çiğnemezken etrafımda sakız çiğneyen herkesin ağzının ortasına bi yumruk indirmek istiyorum. böyle de şiddet meyilli bi insan kılıyor beni sakız.