8 Şubat 2010 Pazartesi

"karanlıkmışsın onun uçları kırık saçları gibi"


  • Kül tabağının adı neden kül tabağı diye bir merakım var ama bunu google'a sormayı şu an istemiyorum. Derdim sigara yasağı diye kül tabaklarını kaldıran mekanlarla olduğu için konuya üst tabakadan yaklaşıp, araştırmacı gazeteciliğimi erteliyorum. Kül tabağı sadece sigara içenlerin tekelinde değil, sigara içmeyen insanların da çöp atma gibi ihtiyaçları var ve ne yazık ki bunu hatırlayan mekan sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor.
  • Eğer ki bir insan evladı aa burada kültabağı var demek ki sigara içilebilir diye düşünüyorsa, ben o insana işgüzar dertiryaki'yi göbek adı olarak eklerim.
  • Bir müşteri olaraksa ( müdavim olamamış) her siparişimde içeceğim buzlu olup olmayacağının da sorulmasının tüm şartnamelerde yer alması gerektiğini düşünüyorum. Eziklikten sıyrılma mücadelemde de artık buzlu gelen tüm içecekleri geri gönderiyorum. (içeride tükürürler diye hala yemekleri geri gönderemiyorum o ayrı. )
  • Tahmin edileceği üzere ketchup mayonez ikilisini masaya ek olarak getirmeyen mekanların da yemeğin içine etmeden önce ketchup veya mayonez ister misiniz acaba diye sormamalarına da gıcık oluyorum.
  • Elif Şafak'ın en kalabalık vaktinde Kitchenette önünde laptop'u kulağında kulaklığı ile ne yaptığını, bir gece önce aynı AVM'nin başka mekanında kocasının başka bir kadınla başbaşa yediği ( gazeteci adam, yiyecek tabi) yemeği değerlendirmeyi ise benden de beter magazincilere bırakıyorum.
  • Şubat ayına genel ortalamada 28 gün olmasından ötürü hem sempati duyuyor, her Şubat bir Recep İvedik taarruzuna maruz kaldığımız için de aynı zamanda kendisinden sıkılıyorum. İnsan doğduğu ayı mutlaka sever mi onu da gecenin bu saatinde manasızca merak ediyorum.
  • Biraz önce başlayan kar vesilesiyle bu ülkede en güvendiğim kurumu meteoroji olarak seçer, güvendiğim dağlara kar yağmamasını dilerim.
Bu yazıdan çıkartılmayacak sonuçlar;
  • Boşa kürek çekmek denilen şey; Cuma ve Cumartesi puan kaybeden 2 adet 3 büyükten sonra Pazar gününü galibiyet alarak, aradaki farkı kapatmayı uman 3.büyüğün beraberliğe duacı olmasıdır. Bu ritüel halini almış yaklaşımda rahmetli murphy'nin de ruhunu hissetmemek imkansızdır.
Fotoğrafımızın adresi için ps.1
p.2 Başlık şarkıı Vega- Uçları Kırık

10 yorum:

( f ) ( k ) ( h ) dedi ki...

hazır yorum yapma sorunu giderilmişken -kim yaptıysa eline sağlık- ilk yorumu ben yapıyım bari :)

mörfi yasaları diyince aklıma hep reçeli ekmek benzetmesi geliyor ki o da zaten fizikle alakalı :)

malumafatrus dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Adsız dedi ki...

boşa kürek çekmek nedir biliyo musun tugbacım?

bir sigaraseverin sigara keyfinin; yıllarca süren çabalarına ve inatlaşmalarına rağmen
her seferinde yanık bir peçete kokusuyla zehir olmasıdır..

chn

varol döken dedi ki...

maça gidemedim hasta oldum, gitsem yine hasta olacakmışım...

elif şafak'tan hazzetmiyorum...

ketçap ile mayonezin masada durması bence çok çirkin, yemekle beraber küçük bir tabağın içindeki küçük kaplarda gelmeli...

kültablası, küllük, kül tabağı... yine isimleri takılıp işlevleri unutuyoruz malumafatrus hanım... kızmayınız ama kül tabağı sigara içindir, biz sigaraseverler de o küllüklere sakız, kağıt ve bilumum ıvır zıvır atmalarını istemiyoruz zira sigara bastırınca koku yapıyor... sizin dedikleriniz pek ala masanın kenarında da birikebilir değil mi... bu arada burdan da kapalı mekanlarda sigara içilmesini savunduğum çıkmasın... ama kül tabağı adı üstünde kül içindir...

recep ivedik ile tespitim de şudur... bu adam internetteyken (şu kim 500 milyon ister skeci) herkes izliyordu... özellikle eğitimli ve genç kesim... ama ne zaman sinemaya çıktı, herkes beğendi ve para kazandı o zaman bu genç kesim ben dahil bir acayip olduk... ne yani dedik, herkes mi gülüyor bizim güldüğümüze... küçümsedik sonra... para kazanmasına da uyuz olduk... burdan da recep ivedik filmini savunduğum çıkmasın ortaya...

malumafatrus dedi ki...

ayrı kaselerde gelebilirler tabi, yeterki yemeğimin üzerine bulaşmasın o ketchup'ın manasız tadı.

Masalara ayrı bir çöp tabağı koysalar, sizin kül tabağınıza meraklı olmazdım bu kadar. Ayrıca sakızını peçeteye sarmadan kül tabağına atan insanlarla yemek yemekten herkes vazgeçmeli diye düşünürüm. Benim en büyük derdim, starter'ın junior'u olan zeytinyağı ve zeytinden, zeytinin çekirdeğini ne yapacağım. Onu da peçeteye sarıp, kül tabağına atıyoruz mecburen. Bazen masada kül tabağı olmayınca, onu da masaya koyuyor ve sinir oluyorum. Buna çare bulun, kül tabağı da sizin olsun.

Recep İvedik'i TV8'deyken, Halime'li skeçleriyle falan ben de izlerdim. Ama işte adı üzerine skeç, bundan film yapıp üzerine de 2 film yapılırsa, bir de Şahan Gökbakar kadar antipatikse insan tepki toplar. Ama yani ben sosyal bilimci olarak değil, genel ön yargımdan ötürü izlemek ve recep ivedik taaruzuna da maruz kalmak istemiyorum. Yoksa benim neznimde de bu ülkede cidden yüzlerce Recep İvedik var, 3 tane filmi olmuş çok mu?

varol döken dedi ki...

kısmen anlaştık sayılır, çöp tabağı meselesinize hak veriyorum... şahan gökbakar da inan sinema yapamadığını biliyor ve bundan dolayı çok mutsuz, para mutluluk getirmiyor diye seni teselli ediyorum:)

not: zeytin çekirdeğini masanın altına atan bir arkadaşımızı 6 aylık k9 eğitimine almıştık zamanında... ilk 1 ay bütün kahvaltı boyunca çekirdeği elinde tuttu sonraki 3 ay çöp tabağını tutturamadı... ama her seferinde patisine pardon eline vurarak eğittik onu... şimdi sakızını bile peçeteye sararak atıyor, bazen kafası karışınca kafasına da yapıştırabiliyor ama olur o kadar...

Fery... dedi ki...

kül tablası biz sigara içmeyen insanlar için masanın çöpüdür :) yapacak bir şey yok... Çöpümüzü atabileceğimiz en uygun yer orası napalım?

Recep İvedik... Hala izlemedim... Yorum yapamayacağım...

İnsan doğduğu ayı muhakkak sever mi... Müthiş bir sürprizle karşılaşırsa evet yoksa Şubat ayı niye sevilsin yaz değil ki bir kere...

en büyük hayalkırıklıklarından biridir bence istediğim yemeğin üstüne bana sorulmadan ketçap mayanoz konması bir de üstüne normal davranışın buymuş gibi gösterilmesi ama söylemediniz ki, ama sormadınız ki şeklindeki kısır diyaloglar...

malumafatrus dedi ki...

Ben şahsen güzel doğum günleri, susmayan telefonlar ve özellikle de hediyelere hemen alıştığımdan doğum günüm sonrası hemen boşluğa düşüyorum. Ondan bence doğum günü dediğin bir hafta sürecek şenlik babında olmalı:)
zaten 30'dan sonra bıracağım kutlamayı bu iki seneyi öyle yapmayı deneyim ben en iyisi.

Fery... dedi ki...

facebook sayesinde bugün hala doğumgunum kutlanıyorsa fery haftası tadında bir hafta yaşıyorum demektir :))

varol döken dedi ki...

29. doğumgünümde gelen kalabalığa ve onca hediyeye rağmen, ya hediyelerinizi verin de eve gideyim deme nankörlüğümden mi geçirdim ben asıl kutlamam gereken 30. yaş doğumgünümü cam kenarlarında?