5 Şubat 2010 Cuma

"inan ki sustuklarımı sen izin vermedin diye boğazımda cümleleledim"


Soru 1; Bir okur sevdiği yazarın imza gününe neden gider? Kitabın imzalanması mıdır önemli olan, yoksa o yazarla kurulan bir göz kontağı, hafif bir tebessüm veyahut fikriyat alışveriçiliği mi?

Soru 2; Bir kitabın imza günü olduğundan eski kitaplarını imzalatmaya götürmek abesle iştigal mi olur?

Soru 3; İmzalanacak kitabı okuyup bitirmiş olmak mı gerekir, yoksa kitabevinden alıp buna da bir imza atar mısınız denebilir mi? ( bence kitabın bitmesi makbüldür tabii de)

Bu soruların cevabını bilenler, neden Haberturk'e geçtin sorusuna da cevap bulmak isteyenler yarın saat 17.00'de Ece Temelkuran'ın Kanyon'daki imza gününe misafir olabilirler.

Rica 1: İmza gününe gitmek istediğim tek yazar Yiğit OKur. Hakan Günday da imza günü yapsa, gider uzaktan izlerim sanırım. Bu sebeple bir gün bir yerde Yiğit Okur'un imza günü olduğunu duyup da bana haber vermeyen blog okuruna küsebilirim uyarmadı demeyin.

Bir ara yazmam gerekenler; Bir gençlik hatası olarak imza alırdım ben sporculardan. Bugün düşününce ne yapacaktım ki onları diye düşünsem de, var böyle maceralarım, yakın bir zamanda bunları "geçmiş faili meçhuldur" yazı dizisinde anlatmalıyım.
ps. Başlık şarkısı Boğaziçi- Kenan Doğulu

4 yorum:

kusburnu dedi ki...

1. yazarla muhabbet etme ihtimalidir.
2. abes değildir, her tür kitabı götürülebilmeli bence. ben olsam mesela en sevdiğim kitabını götürürdüm.
3. 2den de anlaşılacağı üzere okuyup bitirmek gerekir. okunmamış kitap başkasına hediye edilme ihtimalini üzerinde barındırır.

ricaya cevap: duyarsam söylerim sen yeter ki küsme bendenize..

varol döken dedi ki...

hayatımda gittiğim tek yazar imza günü ayşe arman desem, blog sahibi bir daha yorum yazmamı engeller mi acaba:)

malumafatrus dedi ki...

kusburnu, benim yazar olup imza günü yaptığımı düşünsene, okura kitapla ilgili soru sorar ve okumadıysa da " okumadıysan neden imzalatıyorsun peki" derim.

ve 20 yaş altındaysa, korsan kitaplara da sanırım imza atabilirim.

Marc Levy gelirse de, beraber gidebiliriz imza gününe olur mu? Ama Beylikdüzü'nde olursa imza günü, yamuk yaparım şimdiden söyleyeyim.

Peki hangi kitabını imzalattın Varol? Bu arada Pazar günü de Akmerkez'de Lösev için imza günü var,, duymadıysan haberini vereyim de belki işin falan düşer:)

varol döken dedi ki...

kimse okumazsa ben okurum... aslında sadece bir yazısını arıyordum, kitap o kitap fuarında çıkmıştı ilk defa, eh gelmişken bir de yakından göreyim dedim, aldım kitabı sıraya geçtim... sıra uzun tabi kitabı karıştırıyorum sırf onun için aldığım yazı kitapta yok... ara ara derken sıra bana geldi... bu böyle tam kapaktan sonraki sayfaya imza atacaktı, ben de yazının olması gereken sayfayı tahmini olarak açtım ve ''herkes kendi evinde kral" yazımı buraya koymadığım için varol'dan özür dilerim yazar mısınız dedim... o da güldü ve not olarak işe yarayacaksa tek ayak üstünde de durabilirim yazdı:)

bir de hakan günday söyleşisi var ama oraya da imzaya değil adam gerçekten yazdığı gibi yaşıyor mu acabaya gittim...

yaşamıyormuş:)