16 Şubat 2010 Salı

"her seferinde başka bir bilmece, zamanın ötesinde, bir boyut olsan"


Bazı bazı kendimi fazla önemsemekten olsa gerek rahmetli Murphy'nin işi gücü yok, mezarından benimle uğraşıyor diye düşünüyorum.

Hangi tür olursa olsun bazı gardropların kurtarıcı kıyafetleri vardır ki moda yazarları genelde bunu “herkesin gardrobunda bir tane siyah elbise vardır değil mi?” şeklinde sorarak konuya girerler. Bence de memurdan hallince çalışan biz kurumsal kimliklerin beyaz gömlek ve siyah hırkası olmazsa olmazdır. Benim gibi tüketim delilerine bunlardan bir tane de yetmez, ne kadar çok alırlarsa o kadar huzura erecekleri gibi bir yanılgıya kapılırlar.


Huzur sebebi saydığım siyah hırkalarımdan biri kaybolduğu için, çok kolay şekilde alacağımı düşündüğüm siyah hırka arayışımın 6. Mağaza sonrasında sonuçlanmasının benim seçiciliğimle alakası yok. Keza ben söz konusu almaksa pek de seçici değil, bilakis alıcı bir insanım. Murphy’nin bu olaydaki parmağı ise, her yer indirimdeyken benim bu hırkayı yeni sezondan bulmamdan kaynaklanıyor. Pis lanet aslan burcu kahrolsun, bir mağaza indirimde değilken çok beğendiğim ürünler, indirimdeyken öyle cazip gelmez bana. ( ulaşılmayanın cazibesi) Aklı selimliğim sağolsun, yeni sezondan hele ki indirimden hemen sonra gördüğüm rakamlardan buz gibi soğur genelde bir şey almam.

Spor hallerinin ötürü heves ettiğim cross ayakkabılarından sonra kendime normal bir spor ayakkabı alma hevesim de alacak bir şey kalmayınca nüksetti. Hemen modaya da heves ettiğim gri renk bir spor ayakkabım olsun istedim. Ama işte hain Murphy burada da devreye girdiğinden, herkesin ayağında görünen güzel ayakkabılar mağazalarda bulunmaz oldu. Ben sadece salon ayakkabısı arasaydım yok olacak gri ayakkabılar ortamlara düştüğünden, sokakta giyilecek gri bir ayakkabıya denk gelmem üstüne üstlük onu beğenenme, üstüne üstlük fiyatına da oha dememem pek mümkün olmadı.
Bu yüzden aklımın başıma gelip, almanın sonu yok, 5 dakikalık mutluluklarla kandırma kendini demem şimdilik mümkün. Ama bir gün spor faaliyetlerim sırasında, aklımı da soyunma odasından bıraktığımdan birinin ayakkabılarına bakakalıp utanmadan nereden aldınız acaba ayakkabılarınızı sorusunu sorar ve kredi kartından bir 90 artı 2 golünü de yiyebilirim. En nihayetinde kendini bilmek, hiçbir kredi kartı limitinden daha değerli değildir. ( master card reklamı gibi oldu biraz)
Murphy’nin hayatıma soktuğu çomaklara 3. bir kanıtım daha vardı ama kısa zamanda az yazı ilkesini özümsemeye çalıştığımdan otokontrolüm de yazmasan daha iyi olur dedi, kendisini kıramadım.

Bir başka tüket-tüket hastalık terapisinde görüşmek üzere.

Murphy’nin ruhu için el-fatiha
ps. Başlık şarkısı Seni Sevemesem- Koray Candemir

9 yorum:

Fery... dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Fery... dedi ki...

kendini bilmek, hiçbir kredi kartı limitinden daha değerli değildir...

süper olmuş :)

bir zamanlar yetişemediğim kredi kartlarımı düşündüm şimdi bir tane olan huzurumun yanına koydum da kredi kartı insanı yaşlandıran bir şey...

ben ödeyebildiğim halde yorgun düşmüştüm bir dönem Allah ödeyemeyenlere güç versin valla... Güçten önce akıl versin tabii bir de...

kusburnu dedi ki...

spor ayakkaba hadisesinde seni en iyi ben anlarım heralde. herşey deli gibi indirimdeyken bir tane bile 38 numara ayakkabı bulunmaz, yeni sezondakiler 200 liradır ve güzel değildir zaten. başkasında görülen ayakkabılar zaten uzaydan geldiğinden onları mağazalarda bulmanın imkanı yoktur.
velhasıl geçen haftasonu şans eseri 80 liraya yeni sezon nayk alabildim, muhtemelen dandik ama beğendim en azından, az da olsa :))

varol döken dedi ki...

finansbank'ta limit aşımı mesajı gönderen kredi kartı var...

reklamları dinlediniz...

varol döken dedi ki...

harcamıyorsan öl!

bu da yeni çağın sloganı...

malumafatrus dedi ki...

fericim, en güzeli kartsız dünya. Ben uzun zamandır tek karttayım, hatta kartımı ayın yarısı fuhrerschein'a verip, yarısında da geri alıyorum.
Yine de Mart sonunda bambaşka biri olup, tasarruf hesabımın ilk kuruşlarını biriktirmeye başlayacağıma, kendimden daha çok meral sultan'a güveniyorum.

Kusburnu; spor modelleri her marka için toplasan aslında 5 parça, ama evet her daim o yeni sezon daha pahalı ve daha cazip. Benim salon ayakkabılarım da pek güzel ama onları dışarıda giyemem, dışarıda giymek için de gidip aynısından alamam. Asıl anlamadığım bu spor mağazalarının hepsinde aynı ürün neden olmuyor ve daha da önemlisi erkek modelleri neden 39 numaradan başlamıyor?

Varol; harcayanlar öteki dünyaya business class'ta mı seyahat edecekler, yoksa ölmeyecekler mi? Ona göre kartımla ilişkimi bir daha sorgulamalıyım.

varol döken dedi ki...

herkes mutsuz ölecek, sana bu kadarını söyleyebilirim... o yüzden mutlu oluyorsan sonuna kadar harca:)

malumafatrus dedi ki...

mesleğinin reklamcılık olduğuna dair çok ciddi şüphelerim var:))

varol döken dedi ki...

niye?