23 Şubat 2010 Salı

"getirtmiyor zaman bizi geri"


  • Ayakkabının topuğunun altındaki ne idüğü belirsiz şey düşünce çivi sesiyle yürümeye mahkum olmak, asap bozulası haller listemde kesinlikle ilk 5'te yer alır.
  • İş Bankası, Haluk Bilginer'in sesiyle güvenilir banka imajı vermekten sıkıldığı vakit, bizim mahalledeki şubesinin önünde itinayla uyuyan 3 köpeği pekala reklamlarında kullanabilir diye düşünüyorum.
  • Bizim mahallenin en göze çarpan ve kısmen şeffaf komşuları geçen hafta taşındı. Kendilerinin kış karanlığında yanar döner çam ağaçlarının ışıklarını görmekte tuhaf bir huzur bulduğumdan hiç tanımadığım bu ailenin gidişine de epeyce üzüldüm.
  • Bence tarih Seda Sayan'ı Nihat Doğan gibi bir adamı hayatımıza soktuğu için kesinlikle affetmemeli, oldu ki affetti ben tarihi affetmem söyleyeyim.
  • Bugün Eyvah Eyvah vesilesiyle iki röportajını izlediğim Demet Akbağ'ın botox'da ayarı epeyce kaçırdığını da görmüş oldum.
  • Nefise Karatay benim için aptal ama çok güzel kadın için çok ideal bir örnek. Demet Akbağ'a "çok doğru bir oyunculuk" sergilemişsiniz dediği vakit, benim bile başımdan kaynar sular döküldü ki, programın ekibi ne düşünmüştür artık tahmin edemiyorum.
ps. Başlık şarkısı Meyra- Burak Kut; Karar Bize Ait

3 yorum:

Fery... dedi ki...

o çivi çıkar sen onu yaptırana kadar yürümek zorunda kaldığın her adımda düşme tehlikesi geçirirsin oofff offf..

varol döken dedi ki...

nefise karatay gerçekten güzel... ama gerçekten aptal değil... aptal numarası yapmak zorunda olduğunu bilecek kadar akıllı... gözlerini de babasından almış... ben o gözlerdeki kederi başka hiçbir gözde görmedim... hayır nefise'nin değil babasının gözleri... hayır babasına aşık olmadım sadece gökçeada'daki kahvesinde dibek kahvesi içtim... evet kendi kendime konuşurum ben böyle bazı bazı... hayır demet akbağ'ı sevmem... evet filme gitmeye hiç gerek yok bence de... hayır türkiye'de iyi oyuncu var diyemem... varlıkla yokluk arasında sıkışıp kalmış olabilirim evet... bunca evet hayırı duyup da aklınıza erkan yolaç gelmedi diyemezsiniz hayır... evet çivi çiviyi söker esprisini bir yere sıkıştıracaktım... hayır kendimi son anda engellemedim... evet oy pusulalarındaki bütün partilere evet basarak kafa karıştıran benim... hayır seçme ve seçilme hakkına inanmıyorum... evet nihat doğan'ın kırdım kalbini şarkısını yıllarca mırıldandım... hayır nihat doğan'ın hayatımızdan çıkmasını istemiyorum... dursun öyle bir köşede düğmesine basınca 1071, aşiret, bu düzen diyen oyuncaklar gibi evet... hayır burak kut'a yeni kasedini heyecanla bekliyoruz dediğimi itiraf edecek değilim...

malumafatrus dedi ki...

Fericim; ben normal ayakkabı ile de sürekli düşme tehlikesi atlattığımdan, çivinin hayati tehlikesinden öte cinnet tehlikesinden muzdarip oluyorum.

Varol Döken; Nefise Karatay'ın akıllı olduğuna dair çok sağlam kanıtlar bekliyorum senden.

Ben galiba Ata Demirer'i de seviyorum. O yüzden iyi oyunculuk ve film için değil de hani adamcağız mutlu olsun diye gidebilirim filme, 15 TL'lik sinema bileti ile hayat kurtarmayı da umarım bazı bazı.
Ve Burak Kut'un bir şekilde başarı olmasını tüm gerçekliğimle isterim.

Nefise'nin babasının derin bakışları için magazinel bir yorum yapardım ama baktım derin bir bağ var ortada, yorumumu kendime sakladım.

ps. Kaldı ki daha önce bir yorum yazdım onu da google yuttuğundan yayınlanmadı.