26 Ocak 2010 Salı

"mutlaka yetişmek gerek, beklemek geçen yüzyılın işi"


Bana bir masal anlat blog, terazi burcu insanını ( özellikle kadınını) anlamama yardımcı olsun. Olmadı birini işaret et, gidip onu 2 saat gözlemleyerek kafamda bir fikriyat oluşsun.

ama lütfen aslında dengenin burcudur yalanını atma bana, kanmam bilesin.
...
ps. başlık şarkısı Nereye Sokağı- Bülent Ortaçgil

9 yorum:

varol döken dedi ki...

ahahah, teraziye dengeli burç diyen arkadaş gelsin bulsun beni, ona 3.000 metre yüksekte ip üstünde denge dersleri vereyim:)

şimdiii... terazi burcu kadını kararlarında ve hayatında dengesiz ama duygularında uyumludur... çekicidirler, sıcaktırlar... parayı severler ama cimri değildirler... giyinmeyi ve giydirmeyi iyi bilirler... gezmeyi ve eğlenmeyi severler ama gerçekten gezmeyi ve eğlenmeyi... düzenlidirler, organizasyon yetenekleri ve insan ilişkileri gelişmiştir... duyarlıdırlar, önsezileri güçlüdür... aşk kadını değillerdir ama adanmayı ve adamayı severler... görünüşte kıskanç olmasalar da kendilerini içten içe yer ve bir yerden sonra büyük kıskançlık patlamaları yapabilirler... ilgiyi severler ama aslan akrep kadar değil insancıl bir ilgidir bunun isteği... yalnızlığı sevmezler, sosyaldirler... kaybetmeye dayanamazlar, bir yerden sonra akıl ve mantıklarını bir yana bırakıp sadece dişi özelliklerini kullanabilirler... bağlılığı severler...

yeter mi?

( f ) ( k ) ( h ) dedi ki...

neden şu burç konuları insanların hayatlarına yön vermek zorunda?!? merak ediyorum yargılamıyorun yanlış anlaşılmasın..

ühüü

Aslı dedi ki...

Gel bana, teraziyim ben. Yükselenim de balık. Denge menge hikaye. Gel seyret beni, hayata küs :)
Bu arada varol, anlattığın kadın bayağı iyi ya, ben ne biçim insanım dedirttin bana :))

malumafatrus dedi ki...

Varol; beklediğimden de detaylı bir analiz olmuş, şimdi bu notları kafama yazıp daha sonra Aslı'yla bir gün geçirirsem, kesin çözerim bu olayı. Çünkü ben yazılan çizilenleri mevcutla eşleştirmeden inanmam burç olaylarına.

Aslı bir müsait gününde kahve içmemiz mümkün olur mu:) Teraziyi tanımadığımdan bir şey diyemem ( zor olduklarını düşünüyorum ama onu itiraf edeyim) ama yükselen olarak balık duygusal anlamda fena gibi geldi bana:))

(f)(k)(h; hayata yön vermek çok iddialı bir laf ya, en azından benim için. Yani herkes birilerini sınıflandırmak, kategorize etmek istiyor. Sarı saç, uzun boy, mavi gözlü, çalışkan asabi gibi. Ben de bu sınıflandırma işleminde belli çatı altında toplanmış hazır kalıplara danışmayı tercih ediyorum. Yoksa biriyle o şu burçtan diye arkadaşlık etmemezlik yapmam; anlaşamadığım vakit burcu da şuydu mazeretine sığınırım.

Aslı dedi ki...

İçelim tabii sana yardımı olacaksa :)
Balık ağzıma burnuma etti afedersin ama duygusal mıçmıçlıktan hoşlanmasam da içimde fena patlar duygusallığım :)

varol döken dedi ki...

peki bütün bunlar ne için? rakip analiz dersleri gibi geldi bana ama:)

malumafatrus dedi ki...

Varol, ben aslan burcunun halinden aslan anlar diyorum sen bana, rakip diyorsun:)kendimden başka rakibim yok diye saçma salak bir laf etmek istiyorum müsadenle:)) İş aleminde anlamamın fayda !!getireceği birini çözümlemek için bu sorgu sual. Normalde 1 haftada herkes hakkında değişmeyecek genel bir kanım olur, ama kaç bir hafta oldu hala somut bir neticeye indirgeyemediğim içindi bu yardım talebi.

varol döken dedi ki...

:) valla çok hoşuma gitti cevabın... kendim yaşlandığımdan mıdır nedir bu rakipsizlik bayrağını genç aslanların devralması işime geliyor... baksana fery karşısında bile pes ettim:)

@aslı
benimki biraz kişisel olmuş olabilir... örneklem metodundan yola çıkıp genel terazi burcu özellikleriyle kıyaslayarak yazdım diyelim... yükselen hadisesi önemli tabi... ama hiç bekleme balık yazmayacağım, onun sonu fena, ağlayıp dururuz blogça:)

Aslı dedi ki...

varol: ağlamayalım ya gülelim coşalım hayat boş :)