31 Ocak 2010 Pazar

"kırık kalbim, yaşam zor istikametim sana doğru "


Bol yazı, az uyku sebepli bağımlılık yaratan servis uyuklamalarından ötürü kitap okuma zamanı bulamayınca, D&R'a da gitmez olmuştum. Kitap eklerine de bakmaz olunca, yeni çıkanlar rafında hem İnci Aral'ın hem de Yiğit Okur'un kitabını görünce epeyce şaşırdım. Arsızca kitap alma günümde olduğum için de ne zaman okurum sorusunu sormadan alacaklarımın yanına bu iki güzel kitabı da ekledim.

Hatta İnci Aral'ın kitabı ( hakkında hiçbir şey okumasam da) beni o kadar heyecanlandırdı ki, pek yapmadığım bir şekilde şu an okuduğum kitaba ara verip, ona başlamaya karar verdim. Bu heves sayesinde uyku olaylarını da biraz düzene sokmak gibi umutlar edindim.

Kitabın adı Sadakat. Yeşil, Mor ve Safran Sarı'dan sonra bu kitabın da rengi Kırmızı. İsim kardeşliğinden ve pazar hissiyatlılığından mütevellit, Murathan Mungan'ın sadakat şiirini de kopyalayıp, güzel kitaplar ve şahane haftalar dileklerimi serpiştiriyorum.( ki hafta sonu da bir çırpıda bitti gitti depresyonumuz az biraz hafiflesin)

bütün kapılar kapanacak bir gün
bütün kapılar kapanacak
bize nemli ve karanlık bodrumlar kalacak
bütün pencerelerin ışığı söndüğünde
sokaklardan umudu keseceğiz
karanlıklardan, rastlantılardan
sessizce döneceğiz kendi köşemize
bütün gürültüler dinecek bir gün
ne sözler, ne yeminler, ne yalanlar kalacak
zorlama kahkahalar, gösterişçi gözyaşları
herkes gidecek bir gün
herkes gidecek
başka bedenlerde aradığımız hikayeler tükendiğinde
baş başa kalacağız
karşılıklı oturduğumuz masayı aydınlatan
ölgün ışığın altında
hayretle bakacağız
birbirimize ihanet ede ede
nasıl bir sadakat büyüttüğümüzü

Bu yazıdan çıkmayacak sonuç;

  • D&R'larda Chuck Palahniuk satılmıyormuş. ( ama bir dönem satılıyordu sanki) D&R'ın alfabetik sıralama olayını çözdüğümü düşündüğümden Kanyon'da bulamayınca sormaya utanmıştım ama sağolsun Nişantaşı D&R'daki görevliye sordum ve boşuna D&R'larda aramayın cevabımı aldım.
  • Bu arada bir başka kayıp Azil'i de buldum. Anlayacağınız bol heves üzeri yeteri kadar kitabım var, tek eksiğim icraat.
ps. Başlık şarkısı Eğ Başını Eğeceksen- Cenk Taner

4 yorum:

farawaysoclose dedi ki...

eğer aşk için başımızı eğeceksek, sadakat sözü verebilir miyiz gerçekten? başka bir aşkın bizi gelip bulmayacağı ne malum.. başımızı eğip, kuyruğumuzu kıstırıp, başka bedenlerde yeni hikayeler aramanın heyecanına dalarsak nolcak?

Aslı dedi ki...

Geçen yıl Ankara d&r dan almıştım iki adet chuck palahniuk ben.

malumafatrus dedi ki...

Aslı, ben de dövüş klubünü görmüştüm vakti zamanında d&r'da, ama bana görevli arkadaşın söylediği, Ayrıntı Yayınları D&R'da satılmadığı için bulamazsınız. Aslında internetten kitap almaya alışsam, böyle dertlerim olmaz, kara da geçerim ama hala elle tutulan gözle görülüp, arkası okunan kitapları almayı seviyorum.

Faraway; Bu soru çok zor bir soru olmuş ve müsadenle bu yorumu ayrı bir yazı konusu yapıp, orada enine boyuna fikriyatları almak istiyorum. O zamana kadar kendim de sorunun cevabını bulurum belki:)

varol döken dedi ki...

idefix'te baktım, tükenmiş bazı kitapları... son kitabı da beni tüketti zaten...

hoş elimdeki mehmed uzun'dan her türlü iyidir... 20. yy'da yıldızlar gibi aydınlık falan diye benzetmeler kaldı mı yahu, kendimi ilkokul özetleri okur gibi hissediyorum...