14 Ocak 2010 Perşembe

"gidenlerin yeri elbet dolar, bugün kimin ölüm günü?"


Beyin ile ruhun en büyük çatışma noktası bence uyku. En azından benim için öyle. Belki devamında da açlık gelebilir, ama ben şu vakit uyku kısmına daha çok kafayı takmış durumdayım.

havalar ve içtiğim bolca çayın bünyemde yarattığı kansızlıktan ötürü sabahları serviste güzel güzel uyuma hayali ile sokağa çıkıyorum. Zaten niyetten ziyade fiziksel olarak da uykuya fevkalade ihtiyacım oluyor. Ama işte kapkaranlık ortam, ortam koparıcı müzik olmasına rağmen ben son gişelere kadar ( yol uzun olunca bolca gişe geçiliyor malumunuz) bir türlü uyuyamıyorum. Gözlerimi kapatıyor, uyumak istiyor, tahminen o an nerede olduğumuzu hesaplıyor, gişelerden geçişimi sarsıntıdan ötürü anlıyor ve sonrası da güpgüzel uykulara dalıyorum.

Ve 10 dk sonra işe geldiğimiz için, uyuduğum için de uyuyamadığım için de, erken kalktığım için de hayata karşı tüm mutsuzluğum ve isyanımla iniyorum servisten.

Yani anlayacağınız beyin uyucam dese de, bünye yok kardeşim ben istemeden olmaz dediği vakit yapacak pek bir şey yok. Tam tersine uyumasam ne güzel olur dediğiniz vakit de bünye ufaktan ufaktan uyku uyku diye fısıldıyor kulağınıza.


hep bir karmaşa hep bir kaos, maksat hayatın rengi kıvamı gelsin, azıcık eğlence olsun.


Ne de olsa huzur denilen şey ancak emeklilik sayesinde kavuşabileceğimiz bir ütopya.


O zamana kadar savaşa devam.
ps. başlık şarkısı Kaçak- Silahlı ve Tehlikeli

6 yorum:

Fery... dedi ki...

bu konuya hiç girmesek :P

farawaysoclose dedi ki...

tembeller kraliçesi bir kedim var. Allahım Yarabbim gün boyu uyuklaması yetmiyormuş gibi, nispet yaparcasına arada gözlerini açıp gerim gerim geriniyor, pozisyonunu değiştirip yeniden uyuyor!
uyku düşkünü değilim, lakin şu kedinin uyuklarkenki huzuruna, gerinirkenki keyfine özendiğim kadar hiçbirşeye özenmedim nicedir.

malumafatrus dedi ki...

ben şimdi malumunuz kendim gibi olmayanı pek anlayamadığımdan, sanki hayvanlar hep düşünüyormuş gibi geldiğinden hava soğuyunca, aç kalınca ne geçer akıllarından diye düşünürüm hep. Aslında bir şey geçmiyor değil mi akıllarından, o yüzde öyle güzel esneyip, rahat rahat uyuyabiliyorlar?

( f ) ( k ) ( h ) dedi ki...

valla kimin ölüm günü bilmiyorum ama bugün benim doğum günüm :}

malumafatrus dedi ki...

o zaman sana şarkının "şehre derinden kül yağar.
bugün senin doğum günün" kısmını ithaf edelim:) mutlu yaşlar..

varol döken dedi ki...

yaşanacak şey çok, uykuya gerek yok...

bu da doğumgünü mottosu olsun, malum pastasını gönderemiyoruz burdan:)