17 Ocak 2010 Pazar

"buruşuk kağıtlar gibisin sen ve gereksiz cümlelerin"


Vedat Milorculuk halleri vol.1;

Nişantaşı Backhaus; Lokasyonu ve şekil şartı itibariyle çok şahane bir yer olabilecekken ürünleri ve servis kalitesi yüzünden bence manasız bir yer. Ama kestaneci amca ziyaretlerimden ötürü arada uğruyor muyum uğruyorum.

Zamane Kahvesi; kahveci birçok mekanın ( cafe nero'yu tenzih ederim) aksine, demlenmiş de çay sattığı için tanıştığıma pek bahtiyar olduğum mekan. Dekorasyonundan ötürü bana azıcık da Saray Muhallebicilerini hatırlattığını da belirtmem gerek (renkli camları dışında tabi)

Bu hafta kusburnu sayesinde tekrar idrak ettim; Kanyon'un güzel bir kahvaltı mekanına gereksinimi var. Genelde hafta içi çalışan kesimin karnını, hafta sonları da sinemacı küçük çocukların karnını doyurduğu için, belki acil ihtiyaç değil ama yine de demlenmiş çaydan yoksun lepainquotidien'un kahvaltısının karşısında bir rakip olmalı.

Yeni bir mekanda kahvaltı denemek için önce orada bir şey yemeli ve menüsü hakkında genel fikir sahibi olmalıyım. Bunu yapamadığım sürece, acaba kahvaltı için şuraya gitsek mi niyetlerimizin hepsi suya düşüyor.Çünkü hafta sonu aç karnına risk alınmayacak kadar kısa bence.

Bu sebeple Nişantaşı'nda referanslı güzel kahvaltı mekanına
fazlasıyla hasretim. Bilen gören ve yiyenlerin önerileri ile kısıtlı
mekan bilgilerimi arttırmalarını rica ederim.


İstiklal Cadde'sinde Ağa Camisinin hemen yanındaki kocaman binanın ne olacağını bilenler varsa onu da öğrenmek isterim. Mimar belediye başkanı, İstiklal'i göbeğine AvM yaptırmıyordur inşallah
diye ümit ederim.

Burger King yeni sitesi ile sanırım formuna dikkat edenlere yardım etmeyi amaçlamış.Site fazla atraksiyonu ile iştah karıştıracak kadar yavaş ve antifonksiyonel.
Bir de oraya kaloriyi yazarak,"sıkıyorsa yiyin" mealinde muhtemel
siparişi bir güzel midenize oturuyorlar.

İstanbul Kültür Başkenti aktivetelerinden hiçbirine tanık olamamış
tüm geri kalmışlığımla size kültür düzeyi yüksek ve şahane bir
hafta şahane bir hafta diliyorum.

ps. Bu kadar soğuğun sonu kar olmayacaksa ben ne anladım soğuktan diye de gerekli mecralara isyanımı düşük dozda dile getiriyorum.
ps. 2. Başlık şarkısı 110

6 yorum:

Aslı dedi ki...

Valla hep yağmur gibi görünüyor, karanlık, soğuk günler :(

Damla dedi ki...

Nisantası Tribeca'ın Turk kahvaltı tabagı guzeldir ama asil tavsiyem Yenikoy Fish Var kendisi bir balıkcı olmasına ragmenn nummm nummm superdir kahvaltısı, Feri'yi goturdum bi gun bayıldı, hatunun ne kdr kahvaltı manyagı oldugunu dusunursen belki senın ıcın bır referans noktası olabilir.

malumafatrus dedi ki...

Yeniköy'de çobanyıldızı da hem göze hem mideye hitap ediyor kahvaltısı ile ama o açlıkla hemen 5 dakikada ulaşabileceğim bir kahvaltı hasretim olduğundan ancak aç olmadığım vakit gidebilirim o taraflara. Benim hayalim çok az ve bir o kadar üşengeçken 5 dakikada gidilebilecek bir mekan veya eve gelecek kahvaltı servisi.

varol döken dedi ki...

beyoğlunda van kahvaltı sofrası ile kahvealtı var... bir de bizim otoparkta sucuklu yumurta yapıyoruz ayda bir kere, bütün nişantaşı kokluyor:)

malumafatrus dedi ki...

beyoğlundakini bilmem ama cihangirdeki van kahvaltı salonunu biliyorum gel gör ki pek sevmiyorum. Bu kadar kahvaltı delisi olsam da bana güzel peynir, şahane ekmek, (simit) domates salatalık yeşil zeytin yeter. Pek tabi her çaya utanmadan 4-5 tl alan yerlerden de itinayla kaçarım. Benim bu yazıdan anladığım, Nişantaşı'nda Kahvaltıcı açsam paraya para demem:) Salomanje de House Cafe de korksun benden.

varol döken dedi ki...

tamam işte cihangir'de zaten... aslına bakarsan ben de sevmiyorum, her seferinde ayakta yer bekleyip geri dönmekten olabilir ama bir kere tutturmuştuk, fena sayılmaz kahvaltısı...

o zaman iş yine bizim otoparka dönüyor, peynirin kralını da, ekmeğin çıtırını da, domatesin hormonsuzunu da nerden alacağımızı öğrendik çok şükür...

benim için kahvaltı tereyağ bal demektir bu arada, bir araba laf ettik oysa:)