2 Ocak 2010 Cumartesi

"bana ağlamak için iyi bir sebep ver"


Vavien; Mutsuzluğun Anatomisi

İtiraf edeyim vizyonda izlenebilecek tüm filmlerin içinde bugün en çok izlemek istediğim film Alvin, Marvin Theador üçlüsü idi. Ama bu çizgi filmin fırsat maliyeti az biraz yüksek olduğundan seçeneklerimiz arasından tüm kararsızlığımızın sonunda Vavien'ı seçtik ( Sinemada uzun film izleme korkumdan ötürü hala Avatar'ı izlemeye cesaret edemiyorum)

Öncelikle şunu söyleyeyim; eğer Vavien şöyle güzel film, böyle iyi film demeseydiler daha düşük beklentiyle gireceğim sinema salonundan daha mutlu ayrılabilirdim.

Ayrıca bendeniz sinemayı bir eğlence amacı olarak gördüğüm için ( sanat için sinema hadisesini algılayacak vizyon ve misyonum yok) bir filmde iyi oyunculuktan da öte şeyler arıyorum.

ve ne yazık ki bu film tamamına baktığımda aradığımı bulduğumu söyleyemem.

İlk yarısına kadar gayet iyi giden film, malesef saçma sapan bir sonla bitti. İlla bir mesaj, sağlam bir senaryo derdinde değilim ama sade bir anlatım olacak diye konunun manasızca bitirilmesine ( ani dönüşlere ) de fevkalade karşıyım.


Oyunculuğa, filmin taşrayı gayet güzel yansıtmasına pek tabi ki şapka çıkartıyorum ama yine de bir Cumartesi akşamı Vavien'i izlemenizi de öneremem. Ya da şöyle diyelim, ben izledim ama başka bir gün ve zamanda daha az beklentiyle bu filmi izlemeyi tercih ederdim.

Bu yazıdan çıkartılmayacak sonuç:
  • Benim neznimde, Sevilay tam anlamıyla modern bir kakılmış. Binnur Kaya'nın şahane oyunculuğu sayesinde kendisinden de bir kadın olarak resmen utanıyorsunuz.
  • İlker Aksum'un oyunculuğuna ise sınırlı kelime dağarcığı ve vizyon eksikliği sebebiyle şahaneden öteye söz maalesef bulamıyorsunuz.
ps. Başlık şarkısı Dengesiz Herifler- Sebep

3 yorum:

( f ) ( k ) ( h ) dedi ki...

bir cumartesi gecesi için belki de en iyisi evde sinema keyfi..

ahanda benden bir öneri sana, izlemediysen tabi. bak izlediysen anlatmıyım? :)

neyse önerim;

"the man from earth"
emaydibi notu; 8.1
konusu belki biraz garip olsa da sarsar! dikkat edin..
iyi seyirler :)

farawaysoclose dedi ki...

eğer "aman da süper teknolojik, müthiş grafikler, üstelik de 3 boyut yapmış adamlar vs" düşkünlüğün yoksa, hele de uzun filmlere gelemiyorsan, avatar'da afaganlar basabilir!! :)

malumafatrus dedi ki...

aslında tam da öyle biriyim. Ama işte avatar da avatar diye kanıma girdikleri için, gideyim bari kıvamına geldim. Bereket şimdi seçeneğim çok, ondan başka filmleri tercih ederek biraz daha acı sondan kaçabilirim.