23 Aralık 2009 Çarşamba

"ve efsane geri döner"


İlgili fotoğraf bir erkeğin ne kadar yakışıklı olursa olsun uzun saçlıyken çirkin olabileceğinin en doğru kanıtıdır. (ama yazının güzelliğine gölge düşmesin diye uzun saçlı foto yazıya iliştirilmemiştir.)

Hep söyledim, bu güzel örnekle de söylemek de fayda görüyorum;
Sayın Baylar, hevesinizi almak için bir dönem saçınızı uzatın ama lütfen bunu - en azından beğenilmek gibi bir amacınız varsa- kalıcı hale getirmeyin.

Bu yazıdan çıkartılmayacak sonuçlar;
  • Ne kadar yakışıklı olursa olsun; ben "bunun farkındayım yahu" tavrından ötürü yılın yakışıklı ama antipatik ödülüne Kıvanç Bey'i layık görüyoruz.
  • Böyle küçük şehirlerin berber salonlarının camlarında Brad Pitt ve Beckham fotoğraflarının olması size de çok komik gelmez mi?
  • Bir de Ihlamur'da beşiktaş pazarının hemen çaprazında bir güzellik salonu vardı ve camında kocaman çirkininden bir Bülent Ersoy fotosu vardı ki, bu yanlış pazarlama taktiğinden ötürü de geçen haftalarda kapandı. (Neyi iddia ediyorsun yani, Bülent Ersoy'u bile güzelleştirebileceğini mi? Pardon ama bu iddiaya sahip birine Tanrı mısın? der, güler geçerler adama.)

17 yorum:

Fery... dedi ki...

Kıvanç Tatlışey :)

Damla dedi ki...

bi de lutfennnnn artik soyunup soyunup durmasin yada illa soyunucam diyosa gidip 2 mekik ceksin, gobek aldi basini gidiyo

Fery... dedi ki...

hadi leeennnn...

çirkinleştirmeyin beni :) kibar çizgimden çıkartmayın... :))

malumafatrus dedi ki...

yazıdaki amacım kısa saç- uzun saç noktasına değinmekti ama kendisi güzel bir insan bunu da Allah!a olan inancımdan ötürü inkar edemem. Yine de sarışın bir erkek beğeneceksem tercihim pek tabi ki simon baker olurdu, ki zaten öyle:))

varol döken dedi ki...

bu kadar kadının arasına bu yorumu yapıp, hayatımı tehlikeye atıyorum ama neyse ki sonunda kaybedecek bir yakışıklılığım yok:)

kıvanç tatlıtuğ malın teki ve ne kadar güzel görünürse görünsün, mallık yakışıklılığın önünde engeldir...

mal ne demek, terbiyesiz adam diyenler için çok da kötü bir anlamda kullanmadığımı, sadece aşağıdakini kast ettiğimi belirtir, son hızla olay yerinden topuklarım:)

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/19573/kivanc-tatlitug-ve-oyunculuk-aski

varol döken dedi ki...

saçlarını uzatmış, rüzgarlara bırakmış birisi olarak da erkeğin uzun saçlı halinin bir yerde uzattın ulan kıvamına geldiğini de kabul ediyorum:)

bu arada benim berberin salonunda kendi fotosu var:) ne anlam çıkarmalıyız bu yüce mesajdan?

Fery... dedi ki...

burada yanlış anlaşılan bir şey var, kişilik, yaşayış, akıl, zeka, tutum, davranış tartışmıyoruz ki mal ya da değil bu adam yaradılış itibariyle şanslı bir arkadaş kabul edelim :)

Yoksa dünya güzeli dünya yakışıklısı olup da kurduğu ilk cümleyle yerle bir olan çok insan var...

ee bir de kendisiyle birlikte olcak falan olmadığımıza göre güzele güzel dememezlik yapmayalım :)

varol döken dedi ki...

bence kendimize de haksızlık yapmayalım... neden olmasın diyelim, 2010 u bekleyip görelim... ben charlotte gainsbourg'dan umudumu hiç kesiyor muyum misal:)

kıvanç a gelince... bana ne yahu, vazgeçtim fikrimi beyan etmekten, isteyen alsın, orasını burasını çevirsin, dişlerine baksın, test etsin onaylasın... ben vermem ona yytse belgesi (yağız ve yakışıklı türk erkeği standartları enstitütütütütüt:)

malumafatrus dedi ki...

fericim; ben de eğer "ben salağım" diye bağırıyorsa, karşımdakini güzel veya yakışıklı göremeyenlerdenim. Ama o olayı psikolojik gözlemlerim ile çözdüm hemen; şimdi bir kadın çok güzel bir hatunu salak bulabiliyor ve güzelliğinin önüne bu salaklığı koyup kendisini öyle değerlendiriyor; bir erkek de çok yakışıklı veyahut çekici bir erkeği salak bulup, yakışıklılığının önüne bu kriteri ekleyerek kendisini değerlendirdiğinden yakışıklılık ikinci plana düşüyor.

Yani aslında hadise yine zevkler ve renkler ayrılığında nokta buluyor.

varol; berberinin kendi fotosunu kullanmasını ise yüksek özgüveni ile ilişkilendirebiliriz muhtemelen. bu özgüvene karşın kendisi inşallah yakışıklıdır diye de temenni de bulunuyorum.

Fery... dedi ki...

:)))

Türk dediğin esmer olur di mi :P

böyle delicesine savunuyormuşum gibi oldu ama ben genelleme yapmasam da eğilimi sarışınlardan yanan olMAyan bir hatun kişiyim ona rağmen bu çocuk fazlaca yakışıklı diyorum ki kendisinin Çengelköy sahilinde bize el sallamışlığı da var pek bir şekerdi :)

kendimi 13-14 yaşının hatun kişisi gibi hissettim...:P

varol döken dedi ki...

keşke fıstık atsaydın fery, el salladığında, bak nasıl düşerdi sonra peşine:)

@malumafatruş
dediğinde haklısın, adamın fiziksel standartlarını inkar etmiyorum zaten, sadece bana çok itici gözüküyor... ne bileyim kadın olsam mehmet günsür e ölür biterdim mesela (aman varol tehlikeli cümleler bunlar:)

berbere gelince, o kadar yakışıklı ki fery e el sallasa fery kendini çengelköy ün soğuk sularına bırakır öyle diyeyim:) hele o bıyıkları ah o boğaz köprüsü gibi ortaya doğru incelen o bıyıkları...

Fery... dedi ki...

hakkımda kötü konuşuluyor bakıyorum da burada :) ama Tuğba söylemeden ben söyleyeyim sen Mehmet Günsur dedin ve Kıvanç Tatlıtuğ'u yerle bir ettin :)

farawaysoclose dedi ki...

Kenan (imirzalıoğlu) soyunsun, Mehmet Günsur soyunsun, Kıvanç soyunmasa da olur, o öyle baksın yeter :)

Püstüklü Mama dedi ki...

erkek dediğinin saçı ve sakalı kısa olacak :)

mervetan dedi ki...

dizilere genel olarak uyuzluk taşan bakışlarla yaklaşan bir insan evladı olarak ben bu adamdan ekstra tiksiniyorum. diziden de ayrıca nefret ediyorum. eleman yakışıklı mı diyecek olursanız bence yüzüne bakılır bir tip ama sırf bu yüzden aptal rol kesmelerle dolu manasız diziyi izlemem. ister kessin o sarı saçlarını, ister kesmesin.
bu arada böğürme sahnesi acayipmiş, tokatlayasım geldi elemanı.

Adsız dedi ki...

Merhaba Tuğba, sayfana tamamen tesadüfen girdim. Artık sürekli takipte olacağım ama. Konuya kayıtsız kalamadım, mutlaka bir şey yazmak istedim. Uzun saç güzeldir. Benimkinin artık bir heves olmadığına eminim ve bunu kalıcı hale getireceğim herhalde. Bu kadar katı olma. Yorumlarda Ferihan'ı da gördüm. Sizlerle görüşmeyeli çok ama çok uzun zaman oldu. Kendinize dikkat edin. Belki bir gün görüşürüz tekrar. (kendimi ele vereyim biraz: Basübadelmevt)

malumafatrus dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.