8 Kasım 2009 Pazar

"kendimi bilmem bazen boyumdan büyüğüm"


Yeni başlayan basketbol sezonu için biraz gecikmeli de olsa bugün meralykone ile beraber Fenerbahçemin Efes ile oynayacağı maça gittik. Şimdi bu saha maç ziyaretlerinde bir zamanlar sıkı bir taraftar olan ben ne yazık ki iki senedir bu hadiseyi epey ihmal ettim.

Ama yaşlanıyorum bilinç altılı kararlarımdan biri olarak bu sezon bu ihmalleri ortadan kaldırmaya gittim ve açıkçası epey paslandığımı hissettim:( Aslandı 2-3 maça gittikçe gayet ortama adapte olacağımı biliyorum ama yine de bir zamanlar " buralar benden sorulur" hissiyatına fazlasıyla sahip olduğum mekanlarda yabancı olmak bir değişik geldi bana. Anlayacağınız sayın okur, bir süre hem spor yapıp hem de bolca spor hadisesine taraftar nezninde dahil olmak niyetlerindeyim. Niyetten gerçeğe geçerken de yan yollara sapmamayı umut ediyorum.

Aslında tüm yollar az uykuya çıkıyor. Az uyuduktan sonra hiçbir planım imkansız değil çok şükür.

Benim planlarımı bir yana bırakıp maça gelirsek Fenerin halini ben hiç beğenmedim sayın okur. yani Efes hiç öyle ahım şahım bir oyun sergilemedi ama bizimkiler o kadar saçma oynadılar ki, maçı teslim etmekten başka bir seçenek yoktu.

Biz de öyle yaptık, maçın sonunu da trafik korkusu ile görmeden salondan çıktık. Ben tabi etrafımdaki fanatiklerden yine hiç hazzetmedim. Sırf erkek arkadaşı istedi diye formasını üstüne geçirip anlamadığı maçı izlemek zorunda olan kızlara üzüldüm. Fanatik ve küfreden bir erkek arkadaşım olmadığı için bir kez daha şükrettim ve Ergin Ataman'ı sevmeme rağmen kendisine edilen küfürlerden utandım.

Haftaya BJK- Efes maçı varmış. Akatlar'da maç izlemekten ürken bünyem gidebilir mi oralara emin değilim ama yine de ortamlara hızlı adapte olabilmek için ya Efes'in Euroleage maçını ya da bir lig maçını hemencecik izlememi faydalı görüyor, benim gibi salonlardan kopmuş basketbolseverleri da rengi çeşitli olan sahalara davet ediyorum.


Bu yazıdan çıkartılmayacak sonuçlar;
  • Ayhan Şahenk spor salonu ki benim İst'de ilk ayak bastığım basketbol salonudur, tuvaletleri açısından içler acısı bir halde, o kadar da para alıyorlar, bu ihmal neden hiç anlayamadım.
  • Ben basketbol maçlarında kısmi-tarafsız olduğumdan Meralkyone'e Efes tribününde oturmayı önerdim ama kendisi fanatik Fb'li olduğu için buna razı olmadı.
  • Yaşlılıktan olsa gerek, ben de salona bakıp hangi maçlara gelmiştim buraya, ne zaman ne olmuştu sorgulamalarına girip ciddi ciddi duygulandım.
  • Maslak'ı hiç özlememişim bunu da bir kez daha hatırladım.
  • Turkbasket çok kötü bir site bunu da milyonuncu kez idrak ettim.
  • Domuz gribi anlamında dün de bugün de riskli ortamlara girdim ama her gün toplu taşıma kullanmadığım için yine de kendim şansı olarak nitelendirdim.
  • Efes bir de taraftarlara anket yaptırıyordu ki, profesyonelce yaklaşımlarından ötürü bunu da takdir edip, ankete katıldım.
ps. Başlık şarkısı Zardanadam- Burdayım Aslında

4 yorum:

guvenek dedi ki...

gidelimmaclara, ben dehset gaza geldim buguun!! bi de sanki blog olayina giricem ben de, ama becerebilir miyim bilmiyorum.

malumafatrus dedi ki...

Çok şahane bir haber, hemen hazırlıklara başlamalı öyleyse. Becerememek için nasıl bir mazeretin olabilir onu tasavvur bile edemedim.

kusburnu dedi ki...

ben de istiyorum maça gitmek kaç gündür. demek artık gidilebiliyor. ama ben efesli olurum maça gidersek. birlikte gidelim miiii?

malumafatrus dedi ki...

sadece efes maçlarına gitmeyeceğiz ki ama güzel basket hayaliyle seçilen maçlara gideceğiz, ama sen de gel, ne olursan ol gel. Önemli olan basketbolun kazanması. Saatlerimizi bir sonraki maç için ayarlıyalım lütfen.