5 Kasım 2009 Perşembe

"yanımda hayallerimle çakmağın kalsın"


pek muhterem okur,

Bu yazıda konu edilecek hadise daha önce bir sürü yazıya , muhabbete, ıvıra ve zıvıra konu olmuştur, bundan sonra da muhtemelen olacaktır. Sürekli orjinal fikriyatlar sunan bir bünye olmasam da nedendir bilinmez bu yazıda kendime özgü bir teori üretmeyeceğimi size şimdiden belirtmek isterim.

Efendim yakın zamanda test edip onayladığım bir hadise şudur ki, insanoğlunun kendini geliştiremesindeki en büyük etken hatalarından kendini sorumlu tutmayı tercih etmemesidir. Yanlış anlaşılmasın suçu hep başkasına atmıyorlar ama suçun dağılımında öncelik hep karşı tarafta yer alıyor. Takdir edersiniz ki suçun dağılımında da hep karşı taraf ağır basıyor.
Bu durumda da herkes kendini kusursuz sanıyor üstadım. ( tecrübeyle sabit) Bu durumda da hep dert hep şikayet sarıyor etrafımızı. ve biz zaten yorgun bünyelere sahip mahluklar olarak daha da yoruluyor, taakatsiz kalıyoruz. Aslında gerçekten iğneyi kendimize öncelikle batırmak hiç de zor bir şey değil.

Hani bazı yöneticiler aldıkları iletişim dersi sayesinde " anlamadın mı yerine anlatamadım mı" diye sorarlar ya, belki bunu herkese yaygınlaştırarak bile başlanabilir. ( ben misal kesinlikle anlatamadım mı diye sormam, anlatabilme özürüm olduğunu bilirim ama yine de birincil sorumluyu karşımdakinin zekası sayarım) Ama sayın okur, gerçekten aynada kendimize karşı dürüst olmamız lazım. Aksi takdirde bu kaçış bir süreliğine avutsa da sonrasında sizi fevkalade üzer.

Tabi siz haliyle, e sen farkındaysan hataların kendin söyle yakındakilere diyebilirsiniz haklı olarak. Ben de hatalarını görmek istemeyenlere derdinizi anlatmanız ne yazık ki mümkün olmaz derim, konuya noktalı virgülü koyarım.

Nasıl olsa insan odağında dert hiç bitmez. Bende de yazacak konu bitmez. Bu sebeple başka bir beyin fırtınasında pek yakında görüşmek dileklerimle, bol özeleştirili vakitler diler, gözlerinizden öpmek ister, domuz gribinden mütevellit uzaklardan selam ederim .

En abuk subuk hissiyatlarımla,

ps.1. Başlık şarkısı Özlem Tekin ile Belki.

ps.2. Yeni resim kaynağımız ise tam da burada.

Hiç yorum yok: