8 Kasım 2009 Pazar

"sonrası altı üstü gözyaşıymış"

Her zamanki gibi aslında Cihan Ceylan'ın bu haftaki " Yine o Adam" karikatürünü yazı konusu etmek istiyordum ve her zaman olduğu gibi bu karikatürü bulamadım sanal ortamda. Ama ararken aynı seriden eski bir karikatür çıkınca da hem mevcut karikatüre gülelim hem de ben bu haftakinden azıcık tüyo verebileyim huzurunuza çıkardım bu karikatürü.

Efendim bu haftaki Fırat'sız:( sayıda favori adamım tabloya bakıp yine derin hissiyatlarını çiziktirip, genel Türk mantalitesi ve yamuk ağzı ile " Bişey Olmaz yaaaa.." fikriyatını paylaşmış sonra da sormuştur; "şeker misin ya?" diye:))

Aslında şimdi karikatürü görmeyenler için yazdıklarımın çok anlamsız olduğunu, karikatürü görenler içinse anlattıklarımın çok sığ olabileceğini hissettim ama olsun, amacımız merak uyandırıp birilerini fazladan Uykusuz almaya teşvik etmek. Tabi bu benim teşvik hadisem negatif yönde oluyorsa, lütfen beni uyarın bu konulara boşu boşuna heves etmeyim.

ps.1. Uğur Gürsoy'un "o işin içinde başa bir iş var"ı da acayip bir şey onu anlatmaya ise hiç yeltenmiyorum.

Barkın'a not;kızım sana söylüyorum, gelinim sen anla gibi oldu biraz ama, sen fırsat bulup bu karikatürü de bana gönderirsen şaphane olur:))

ps.2. Başlık şarkısı Kolpa- Sayende

4 yorum:

kusburnu dedi ki...

fıratsız uykusuz peynirsiz simit gibi :(

malumafatrus dedi ki...

bence de, aslında bir mizah dergisinden beklenmemesi gereken bir şey ama ben sayfalarda istikrar arıyorum çoğunlukla. Geç çıkarsınlar her hafta ama Fırat illa olsa misal, olmaz mı ki?

Adsız dedi ki...

ehe ehe o süprizdi =) bu sefer zor hem yeni sayı elimde yok hem de screenshot alabilen laptopum servisde.
laptop demişken ben de geçenlerde çok güldüğüm bir yiğit özgür karikatürünü anlatayım sana.
morpheus matrixle ilgili tugay kerimoğlu'na bişeler anlatıyor. peşinden tugay "herşeyi anladım da laptopu olmayanlar ne yapacak" diyor =))
morpheus da "ne ara anladın lan herşeyi diyor" ehhehehehehe =)))

barkin

Servis dedi ki...

Değerli blog yöneticisi internette gezinirken sitenize rastladık ve çok beğendik. Önemli bilgiler veriyorsunuz. Datron servisleri olarak sitenizin takipçisi olduk.