19 Kasım 2009 Perşembe

"gel bir daha acıt canımı istediğin kadar"


Vicdanımı aldım aynanın karşısına;

Eziklikten kurtulma mücadelem çerçevesinde yavaş yavaş kötü ve uyuz bir insan olmaya başladım ki, yaptıklarımın kötü bir şey olmadığını düşündüğüm vakitte sanırım ezikliğimi tamamen terk etmiş olacağın. Hatta ve hatta böyle bazı mekanlarda hayretle ve utançla izlediğim agresif insanlara bile dönüşebilirim, kendimde o potansiyeli görüyorum.

Çünkü gün geçtikçe “iyilikten maraz doğduğunu” daha net idrak ediyorum ve gün geçtikçe yaşlandığımdan olsa gerek işini layıkıyla yapmayan herkese gıcık oluyorum.

Aslında taksici milletini şikayet edeceğim bir mecra olsa diğer insanlarla vakit bile kaybetmem ama şimdilik orası koskoca kör bir vaha olduğundan, ayaklı şikayet kutusu gibi insanlara dır dır yapıyorum.

Bu kötü bir şey mi ? Sanırım evet.

Peki bundan rahatsızlık duyuyor muyum? So so

Ama yani, etrafta işini layıkıyla yapmayan sayısız insan yüzünden kendi asabiyetimin bozulmasına da bir son vermem gerek. Parasıyla aldığım hizmette kendimi enayi gibi hissetmeye ve mağdur olmaya ise artık tahammülüm yok. (iki dakika manavın önünde bekleyebilir misiniz soruma “ yalnız benim servis saatim geldi” cevabı veren hain taksici sana ultra gıcık oluyorum) Tabi bununla beraber ucu bana dokunmayan ama şirket çıkarı !!! (neyse o) için de faydalı olduğunu düşündüğüm bazı yorumlarım da oluyor tabi, ki bunu da acemiliğime veya içimdeki mahalle muhtarı kılıklı ruha veriyorum. Onları da yavaş yavaş törpülerim inşallah, törpülemezsem de banka sıralarında her şeyi koordine etmeye çalışan, millete fikir vermeye çalışan emekli teyze olur çıkarım herhalde.
Kabul etmek istemesem de bu bir dönüşüm, adı da bence yaşlılık dönüşümü. Hani uysuz ihtiyarlar vardır ya, gençken nasıl biridir tasavvur edemezsiniz, işte ben de tam öyle biri olacağım. Bu alanda da iddialıyım. Asgari düzeyde iyilik ile bundan sonra hayatımı idame ettirebilirim sanıyorum.

Geçirdiğim değişimi tarihi not edip sonra bana hatırlatsın diye de bu yazıyı yazıyorum. Zaten kadere kendimi haklı çıkartmak gibi bir ihtiyacım olmasa neden bu kadar çok konuşayım ama değil mi?


edited by kusburnu.

ps. Başlık şarkısı Sertab Erener- Acıt Canımı

1 yorum:

Fery... dedi ki...

herkes iyilikten maraz doğar diye düşünürse nolcek bu dünyanın sonu kuzum?