30 Kasım 2009 Pazartesi

"Dolayısıyla bilemiyorum, dolayısıyla çözemiyorum."1000. kez yapılmış Gülben-Hülya kıyaslamasına 1001. baskı; (Guvenek ile girdiğimiz hangisi daha içten sorgulamasının oluşturduğu fikriyat ve Cüneyt Özdemir’den çaldığım üslup ile)

 • Erken yaşta çok şeye sahip olduğundan pek de hırslı olmayan bir H. Avşar’a karşın her daim hırslı olan bir Gülben Ergen.
 • Geçmişte yaşanan bir Tanju Çolak ilişkisine karşın, geçmişte yaşanan bir Erol Evcil birlikteliği,
 • Arsız ve şımarık bir Hülya Avşar’a karşın şımarıklığını doğru zamanlarda sergileyen bir Gülben Ergen.
 • İki kötü sese karşın, doğru Sezen Aksu şarkılarını seçen ve en önemlisi Kanıma Dokunuyor gibi bir şarkıyı söyleyen Gülben Ergen;
 • İyi bir H.Avşar oyunculuğuna karşın Dadı mimiklerinde kalan bir G. Ergen oyunculuğu,
 • Çok çalışkan bir G.Ergen’e karşın, karşısındaki konuk için araştırma yapmakla meşgul olmayan bir H. Avşar,
 • Ailesini iyi yönetemeyen bir H. Avşar’a karşın, aile figürlerinin pek ortalarda olmayan bir G.Ergen,
 • Beraber çalışmak istediklerine her daim değer veren, ilişkilerini koruyan G.Ergen’e karşın, o olmasa da yaparım egosu ile hareket eden H.Avşar.
 • Sınıf atlamak için evlenen H.Avşar’a karşın hakkındaki skandalı unutturmak için evlenen G.Ergen.
 • Basına kızdığı zaman geri zekalısınız diyebilecek kadar rahat bir H.Avşar’a karşın, ilişkileri her daim sıcak tutan ve politik bir G.Ergen.
 • Yaşlandığı göz altlarından iyice belli olan güzel kadın H. Avşar’a karşın güzel yüzlü G.Ergen,
 • Kendine olan fazla güveninden ötürü gelişim adına pek adım atmayan H.Avşar’a karşın, hep daha iyisini yapmaya uğraşan G.Ergen.
 • Hep büyük bir aile olmayı istese de boşanmış ve kızının başka bir anneden kardeş sahibi olduğu H. Avşar’a karşın, 3 çocuklu mutlu aile tablosuna sahip bir Gülben Ergen,
 • Yaşadığı acıları yaptığı hataları kahkaları ile geçiştirmeye çalışan ama sonra kabul eden H.Avşar’a karşın, hata yapmamak için tüm adımlarını planlayan G.Ergen.
 • Ve bence ne yaparsa yapsın yapmacıklığını gizleyemeyen G.Ergen’e karşın, kendisine dair bilgileri istediği düzeyde bizlere sunan H.Avşar.
Ve pek sevmediğim H. Avşar’a karşın hiç sevmediğim G.Ergen.
 
ps. Bir de Gülben Ergen peynir yemiyor ki, kendisini işte bu sebeple hiç anlayamıyorum..
ps.2. Başlık şarkısı Arka Sokaklar- Gülben Ergen

6 yorum:

Aslı dedi ki...

Gülben Ergen bana fazla hesapçı, plancı geliyor. Al birini vur ötekine deme arzusundayım ama yine de son söz olarak "yapmacık Gülben" demek istiyorum.

malumafatrus dedi ki...

Kesinlikle ben de aynı fikriyattayım. süper plancı, hesaplayıcı olduğu içinde gerçek olduğu vakti idrak edemem kendisinin. hele ki o video skandalı vakti, basın toplantısında giydiği beyaz gömlek, topuzlu saçlar, ağlamaklı bakışın tam bir pr çalışması olduğunu hiç aöa hiç unutmam.

Fery... dedi ki...

iyi de tuğbişim o bir ritüel, beyaz gömlek toplu saç ve mümkünse Allah yazan bir kolye...

Gülben Ergen tek örnek değil ama ben yine de ne olursa olsun bu konuların üstüne gidilmesi taraftarı değilim eminim çok canı yanmıştır zira hiçbir kadın en hayat kadını bile asla kendini öyle bir konumda bulmak istemez...

bir de ne yalan söyeyeyim şu iki maddeyi okurken benim bile içim acıdı ulen onlar okursa yazık değil mi?

birincisi;

Hep büyük bir aile olmayı istese de boşanmış ve kızının başka bir anneden kardeş sahibi olduğu H. Avşar’a karşın, 3 çocuklu mutlu aile tablosuna sahip bir Gülben Ergen,

ikincisi;

Sınıf atlamak için evlenen H.Avşar’a karşın hakkındaki skandalı unutturmak için evlenen G.Ergen.

ayrıca ikincisine bence asıl örnek Demet Şener ve Ebru Şallı dır da bu da başka bir yazı konusu olsun :))

öperim ;)

malumafatrus dedi ki...

zaten yaşadığı olayın vehametine laf edemem ama misal Gamze Özçelik ki daha beterdi onun durumu, kendisi kadar başarılı yönetemedi bu felaketi.

Kesinlikle iyi hatırlattın bir Ebru Şallı- Demet Şener yazısı yazmalıyım. Ama şunu tüm içtenliğimle söylüyorum, Demet Şener eski playboy hallerine İbrahim sayesinde nokta kotu ama bence sınıf atlamak için kendisi ile beraber olmadı. Magazin aleminde kocasına bence en aşık kişiye adayım bile olabilir:))

onlar okumayacak diye bu kadar rahat yazıyorum, bak gazetede yazmaya başlayım daha politik olacağım.

farawaysoclose dedi ki...

Hülya Avşar'ın bir örgü iplik reklamı vardı, hani kalçasını kameraya salladığı. o reklamdaki seksiliğin onda biri gülben ergen'nin bol sükseli jartiyerli pozların yok :P

malumafatrus dedi ki...

acımasızlığıma da bir fren yapayım dedim:)) ama sen yazınca bir klibi vardı hülya avşar'ın beyaz atletle hayli şeffaf falan onları hatırladım:))

tabi şunu da belirtmeliyim seksilik konusunda da oyum H.Avşar'a.