18 Kasım 2009 Çarşamba

"bir de üstüne sen yine mutlusun ya"


O kadar uğraştım, o kadar uğraştım ki.

Bir ara tüm template'i değiştirmeyi bile düşündüm, sınırdan döndüm.

Arada bilgisayar 100 milyon kere kitlendi, pes etmedim.

Ve sonuçta bloguma iki kuple değişiklik serpiştirmiş oldum.

Bu değişiklik fikriyatında yola çıkış noktam; eskisi gibi Burhan Doğançay'ın bir resmini template'e yerleştirmekti. (Son günlerde de tanımayan da kendisini tanımıştır muhtemelen)

Ama/fakat ve lakin bir türlü o resim formatla uyuşmadı. Hep bir eksik oldu, hep saçma sapan bir hal aldı. Ben de resmi büyütmeyi beceremediğimden yeni maceralara daldım çıktım daldım çıktım. Az çokkuşburnu bilir envai çeşit resim denedim. Daldan dala atladım, resimler buldum, resimler denedim. Olmadı da olmadı. En son çare fuhrerschein'a danıştım, bulduğumuz 746. resmi birazcık büyütmesini istedim ve en nihayetinde bu noktaya geldim.

Resmimizin kaynağı kısmi olarak burası, oradan sanatçıların kendi sitelerine atladığımdan ama hangi site olduğunu idrak edemeyecek kadar çok siteye aynı anda bakmaya çalıştığımdan ve az biraz acelem olduğundan şimdilik resmimizin asıl sahibine teşekkürümüzü sunamadığımız için utanç duyuyoruz.

İnsanlık için küçük benim için bu dev adımın herkeşlere hayırlı uğurlu olmasını diler, bu işleri az biraz öğrenmeyi kendime görev edinirim.

ps. Başlık şarkısı Direniyorum Yokluğuna

1 yorum:

farawaysoclose dedi ki...

yok yok, pek şahane bir adım olmuş, aydınlanmış blog, bu template açmış :D