18 Ekim 2009 Pazar

"olasılıklar şanslar olaylar neden hep senin tersine?"


Bu spor hadisesi sanırım bana göre değil, bu hafta sonu bunu bir kez daha anladım.

Birazdan anlatacağım olayların ana fikri; "benim sporun fikrini sevdiğim ama sporun kendisine epey yabani olduğum'dur".

Şimdilik tüm alternatiflerimi gezdim, hevesim kırılmasına çeyrek var ama yine de bir karar verebilmeyi umut ediyorum. Hayatı borsa gibi de yaşadığım için spora başlamadan bu kadar sıkıntı çekersem, spora başlayınca huzura ereceğimi düşünerek kendimi kandırıyorum.

Spor salonu keşif turumda ki Cts durağım Gmall-Mars idi. Cuma itibariyle seçeneklerim arasında ki en favori mekan olan Gmall mimari tarzından mıdır bilinmez içime pek sinmedi. Sportem'den sonra alakadar olduğumuz görevli süper tatlıydı ama/fakat ve lakin benim azıcık spor salonu fobim olduğundan mekan beklentimden küçük geldi gözüme. ( belki de yeteri kadar ayna yoktu bilinmez) Bir de ışık hadisesi de az olunca kafamdaki acaba sorusuna yine yeterli cevabı veremedim.

Sonra dedim ki, sanırım benim aslında bu hadiseye gerçekten niyetim yok ve sürekli bir arıza çıkartıyorum, belki de bu sebeple spor hadisine de hiç el sürmemeliyim.

Niyetimi bu kadar alenen beyan ettikten sonra caymak için de haklı mazeretlere ihtiyaç duyduğumdan, Kanyon Mars'ı da göreyim onda sonra cayayım diyere bugün de Kanyon'a gittim. Fuhrerschein'in dünkü kıyaslamarında belirttiği tüm avatajlar birer birer gözüme çarptı. Yüksek tavanlı, geniş ve aydınlık mekan direk gönlümü çalsa da, Pazar vakti o saatte bile dopdolu olan salon aynı hızla hevesimi kaçırdı ve bana nedense yine kararsızlık kaldı.

Aslında ben kararsız da değilim gerçekten.

Sanırım sosyal bir faaliyet olarak spor salonu üyeliğini bünyemin kolay kolay sindirmesi pek kolay değil, bu kararsızlık bu kusur bulma halimi Freud görse bana kesinlikle hak verirdi de rahmetli akıl da verir miydi onu bilemiyorum.

Freud keşke bir de insanların bu spor aşkını değerlendirse diyorum, yarın öbür gün öyle veya böyle nihayete erdirerek bu konuyu kapatmayı umuyorum.

Bu yazıdan çıkartılmayacak sonuçlar;

  • Benim gibiler için 1 aylık ücretli deneme kursları denemeyi hiç mi düşünmez bu sosyetik spor salonları?
  • Sırf bana eşlik etmeye gelen brkn'ın aklı Kanyon'da kaldı. Ben o arada fuhrerschein'ın tekrar üyeliği için pazarlık ettim. Bu gidişatla etrafımdaki herkes spora başlayacak, ben de evde çekirdek yiyeceğim muhtemelen.

ps. Başlık Mor ve Ötesi Yalnız Şarkı

3 yorum:

Fery... dedi ki...

off ben de spor yapmak istiyorum ama bunun sebebi sadece şu fotoğrafta kendimi görmek istememdir başka da bir şey değil; kulağına ipod unu takmış dünyaya içten bir peeehhhh sallamış yürüme bandında koşan bir feri...

budur...

kusburnu dedi ki...

bak ben sana diyorum yağmur çamur dinlemeden yürümeye çalış her akşam. hem paran cebinde kalır hem açık havada spor yapmış olursun. gel lafımı dinle, özgürce dolan şu alemde. hem yürüyüş için de yeni ciciler alırsın kendine, merak etme. mesela yıldız parkına ne dersin? bol yokuşlu, oksijenli. yanına bi yoldaş bulup yıldız parkında yürümeye, bayır aşağı koşmaya ne dersin?

malumafatrus dedi ki...

değerli insan kusburnu; gecenin karanlığında ( çünkü haftaya saat 17.00'de hava karanlık olacak) o parkta yürümenin riski, para kaybetmekten daha yüksek takdir edersin ki. Bu yüzden sahil şeridinde evim olana kadar yürüyüş ihtimali de zor.

Tek umudum o ortamlara alışabileceğim sanmak, yoksa zaman falan onlar olur bende gibi. sonra işe bir spor çantası bir de spor ayakkabısı yeter bana:)