23 Ekim 2009 Cuma

"insanlar birazcık vefasız biraz da unutkan ve aptal.."


ÇİRKİN ŞİŞMAN

"...Öte yandan Şallı, şişman kadınların kendilerine 'güzelim' demelerine de sinir olduğunu belirtti ve şişmanları kızdıracak şu açıklamayı yaptı: "Şişman kadın güzel değildir. Kendilerine nasıl güzelim diyorlar anlamıyorum. Hiçbir erkek şişman kadından hoşlanmaz. Kendilerini kandırmasınlar, spor yapsınlar." 2011 yılında ikinci kez anne olmak istediğini de belirten Şallı, "Belki pilates topunun üzerinde doğum yaparım" sözleriyle etrafındakileri güldürdü. "

Pek zayıf kadın Ebru Şallı'ya;

Kocanın parasını yediğin için hayat gayen spor ve yemek üzerine kurulu olmasını çok normal karşılıyorum. Çok zayıf olmana da kesinlikle saygı duyuyorum. Koca parası dışında faaliyetlerde bulunmanı da takdirle karşılıyorum. Sürekli spor yapan insanların spor yapmayan insanlara çok şaşırmalarını da anlarım.


Ama fakat ve lakin, şişman kadınlara sinir olduğun vakit bunu daha üstruplu bir biçimde söyleyememe acizliğine de gülerim. Belki fikrin böyle olsa bile sözlerin tam olarak böyle değildi ama bu bile bunca yıldır medyada olan biri için mazeret sayılmaz.


Tabi en önemlisi bu konuşmaların önüne "bence" eklemektir.


Örnek verecek olursak; bence Ebru Şallı gibi güzel bir kadının kocası çok daha yakışıklı olmalı.

"Ben çok spor yaptığımdan mıdır bilinmez, kilolu insanların kendilerini güzel bulmasını anlayamıyorum ve bana nedense erkekler şişman kadınlardan hoşlanmaz gibi geliyor" mealinde bir cümle sadece kendi fikrin olurdu ama bu söz - ağzından çıksa da öyle yazılsa da- farklı şekillerde tepki bulacaktır.

Mesela; kendisi Ozan Orhon ve Hamdi Alkan'la beraber olduğuna göre erkeğin şişmanında sorun yok ama kadının şişmanı mı çirkin oluyormuş ? sorusu sorulacaktır. Magazin tarihinin diğer kısımlarına ise hiç girmeyeceğim.

Sadece spor hevesinde hala karasız olan bünyemi sabah sabah gıcık ettiğin için sana kızıyor, güzel gözlerinden öpüyorum.

ps. Başlık şarkısı Yasemin Mori- Aptal

5 yorum:

Aslı dedi ki...

Ben bu kadın kıl oluyorum. Demet Şener'e de. Birden dünyanın en mazbut ev kadını rolüne girmeleri beni deli ediyor. Kocalarını bulduklarında her ikisi de 60 kilonun üzerindeydi ve iğrenç bir program sunıyorlardı, star tv'de.
ıyuyyyyhhhhh

malumafatrus dedi ki...

Demet Şener bence EBru Şallı'dan da fena halde, ama ikisi cidden magazin tarihinde el ele verip hanımefendiğe bir güzel yükseldiler. D. Şener geçmişi daha kabarık olduğundan mıdır bilinmez daha mazbut; E. Şallı ise içindeki hırstan mütevellit evinin kadını olmayı bir türlü berecemiyor.

Fery... dedi ki...

ya ben merak ediyorum hiçbir erkek şişman kadından hoşlanmaz cümlesini kuran çok sevgili Ebru Şallı o kadar erkeği nereden tanıyor olduğunu bana bir söyleyebilir mi?

insanlar bi hadlerini bilse ne de güzel olacak her şey ama aksiniğn prim yaptığı bir devirde bu da bir hayal sanırım...

gözümüze sokulan zayıfsan güzelsin zayıfsan beğenilirsin saçmalığının uzantısı...

kaldı ki ben de çok zayıf kadın sevmem mesela :) misal Ebru Şallı kadın dediğin az biraz dolgun olacak :)

malumafatrus dedi ki...

neyi kriter diye sayabilir ki Ebru Şallı? Zekayı mı saygınlığı mı?

Sonuçta onlar için önemli olan şekil şemal, mankenlikten gelen birinden daha iyisini beklemek zaten sanırım bizim hatamız.

Erkeklerden kastı da ya geçmiş referansları, ya da hayatının prensi biricik kocası.

Adsız dedi ki...

valla ben şahsen yüz kilonun alzındaki kızlara kız demem. kesinlikle özellikle yabancıların bbw dedikleri amazon amanda tipindeki kadınlara bayılıyorum. zayıflardan nefret ediyorum. iğreniyorum. hatta zayıf kadınları şişman kadınların altında minder olarak görmek istiyorum. üstlerine oturup bağırsaklarını ağzından çıkarsınlar onların.