22 Ekim 2009 Perşembe

"Hesaplar bazen tutar Bazen de döner"


ne yazık ki yetenek babında pek fukara bir insanım. Bir beyaz kağıdı düzgünce kesmem bile pek mümkün değil. Spor, müzik, teatral yetenek falan konularına ise hiç girmiyorum bile.

Yemek desen halen pilavda kıvama eremedim. Türk kahvemi yapınca kimseler ayılıp bayılmaz. Ama sırf kendim çok sevdiğim için bu kestane işinde kendimi acayip geliştirmiş bir haldeyim ve teknik imkan sağlansa bu alanda kariyer yapmaya da meyilliyim. yazında limonatacı olsam gül gibi geçinip giderim muhtemelen. Sokaklarda gezdiğim için sportif faaliyetler için taş duvarların içine de hapsolmam, sankilem daha bahtiyar olurum.

Tabi böyle bir yatırımda sermayeden yeme ihtimalim çok yüksek olduğu için yatırımcıya yüksek kar ihtimali sunmam. Ama yine de kendim gibi kestane sevenlere güleryüzlü ve kaliteli hizmet sunarım. Kestaneyi nasıl iyi yapıyorsam, kestanecilikte de bir o kadar başarılı olacağıma inancım var, hatta müşterinin yüzüne bakarak kestane sevgisini tasavvur ederek bu alanda çığır bile açabilirim.

Şimdilik hafta sonlarından başlamak üzere bu ek iş imkanını değerlendirir, ciromu 3-5 kat arttırdığım zamanda franchise veririm. Ama prensip olarak Taksim'de çalışmam, başka mahallelerde mobil takılırım. Bir de tabi 3g sponsorluğu alacağımdan, sokakta gördüğüm tüm cinslikleri de twitter alemine aktarırım.

İş hayatım hem bireysel takılabildiğim hem de toplulukla alakadar olabildiğim için kestane şekeri kıvamında olur. Bu yetenekle, bu kısır hayalgücü ile şu saatte bu senaryodan daha cazip bir hayat planım yok. Benim gibi düşünen yatırımcılarla ortaklığa açık olduğumu da belirtmek isterim, tek şartım şirket ismimin manasız nickim malumafatruş olması olacaktır.

Bunun dışında bir aslan burcu ile ortak olmaya hazır tüm kestane tutkunlarına kapım açıktır.

takdir edersiniz ki evlere sıcak kestane servisi de, şirketimizin en ilgi gören servislerinden biri olacaktır.

Bu yazının gizli sorgusu; kestane bir meyve midir yoksa değil midir?

ps. Başlık şarkısı Nalan'dan ama şarkının isminden emin değilim.

2 yorum:

Adsız dedi ki...

En cok nerede kestaneci olmak istersiniz ,hani su franchise olayi oturmadan.. Nerden piyasanin kalbine duseceksiniz ?

Fuhrerschein

malumafatrus dedi ki...

gündüzleri Cihangir olabilir sanki, oralarda hiç görmedim çünkü kestaneci, öğle vakti de kabataş dolaylarına inerim. Akşamları ise bizatihi mahalle aralarını gezeceğim, kendi evimin etrafı da bu anlamda uygun olabiir bana.

hafta sonu ise para kazanmak için mutlaka pazara gitmek şart.