5 Ekim 2009 Pazartesi

"can yeleğim karışmasın kimseler bize"


Bir süredir dileyip, yazıp, hayal edip gerçekleştiremediğim sportif yürüme faaliyetini bu akşam başka bir niyet altında icra etmiş bir bünyenin huzuru, ayaklarına kara sular inmenin yorgunluğu ile yazıyorum bu satırları pek bahtiyar okur.

İki gündür yaptığım bu radikal faaliyetler bünyemde alerjik reaksiyon gösterir mi bilmem ama meymeletsiz Ekim de ancak böyle değişiklikler ile çekilir diye düşünüyorum. İki günlük kişisel devrimlerimin odak noktası ne yazık ki homini gırtlak faaliyetleri üzerine kurulu. Dün Girandola'nın önünden geçerken sonraya ertelediğim dondurma hevesimle spor aşkımı yoğurup, bilgi ile beraber düştük yollara. Ortaköyden fuhrerschein'ı da aldık bir hevesle Arnavutköy'e koşarken, bilmek ile idrak etmek arasındaki ince çizgiyi aştığımızdan Grandola'nın bugün kapalı olduğunu hatırlayamadığımızı çok gecikmeli ve acı bir şekilde farkettik.

Tabi bu yıkım, gözümden uçup giden sufle, mohitolu dondurma falan yaktı yıktı beni. Spor hevesimiz bir anda dip yaptı, yine de Bebek'e kadar yürüdük ama sonrasında fıs dedik. Şimdi evdeyiz, maaile Kenan İmirzalıoğlu'nun yeni dizisi Ezel'i izliyoruz. Yarınki yürüyüş lokasyonumuz kestanesinden mütevellit Nişantaşı olarak belirlendi.

Ama anladım ki bu spor denilen şey planlı yapılmıyor, plansızı daha makbule geçiyor. Yani yarın muhtemelen bu sebeple "bugün olmaz Ali belki yarın" da diyebiliriz. Ama önemli olan zaten başlamak değil miydi? ( yok o niyetti sanırım, bu durumda 2-0 öndeyiz)

Suflesiz de olsa bu akşam ayakları ağrıyan bir spor heveslisiyim ve bu sebeple bu görgüsüzlüğümü demazur görmenizi dileyerek uygun adım yola devam ediyorum.

Bu yazıdan çıkartılamayan sonuçlar;
  • Bu diziye fon olan Ezel'n kiritiği de başka bir yazı konusu olmalıdır.
  • Bu dizi 24 gibi reklamsız mı yayınlanıyor bilemedim, kaç dakika oldu hala arar vermediler yahu.
  • Eski Özgür çocuk yeni dizilerin kötü adamı Yiğit Özşener'i de pek severim ben.
  • Bu Kalp Seni Unutur mu'yu da Canım Ailemin karşısına koyan zihniyete isyan ediyorum.

8 yorum:

farawaysoclose dedi ki...

başlık: Gripin'in en can yakıcı şarkısı. nasıl seçiyorsun nerden buluyorsun bunları, sabah sabah dağmadağın ediyorsun.

kusburnu dedi ki...

ben anlamadım meseleyi. sen spor yaptığına mı seviniyorsun, sufle yiyemediğine mi üzülüyorsun. bu ne yaman çelişki? niyetsiz spor mu oldu seninki? o kadar yürüyüşün üstüne sufle yersen o yürüyüşün ne anlamı olur heeee???

malumafatrus dedi ki...

farawaysoclose; yarın akşam Roxy'de çıkıyormuş Gripin, onu duyunca da bu şarkı alakasız olarak alıma geldi.

kusburnu: amacım bir taşla iki kuş vurmaktı. Baktım tembelim, güzel hedefler sunarak kendimi kandırmaya niyetlenmiştim Akşam bir kuple çorba içtiğim için sufleye de kendime hak olarak görüyordum, yani önemli olan günü artıda tamamlamayıp, nötr hale gelmekti. Sufle de olmayınca eksiye geçmişimdir inşalalh:)

barkinturan dedi ki...

ooo bu akşam istikametiniz benim location. akşam master dersim olmasa görüşsek ya derdim. aslında senin şu pazar kahvaltılarına da çok özeniyorum. belki bi pazar davet edersin.

ezel'i dün ben de izledim. hatta bi duble rakı koydum. ikincisi için reklamı beklemek azap oldu =) konusu apartma ama yönetmen, ali-cengiz, ezel ve salih kalyon 10 numaralar.

malumafatrus dedi ki...

başka bir vakitte görüşelim, hem bu sayede yorumdan öğrendiğim ön bilgilerin devamını da alırım:) bu vakte kadar sen de keşfetmediysen backhouse'un ordaki kestaneci amcanın kestanelerinden ye.

Kahvaltı davetlerim her daim bakidir. Haftasonu iki gün olmasa da birgün illaki dışarda yapmaya çalışıyorum, tembel, depresif ve parasız olmadıkça. Sen uygun zamanını haber ver, bilgiyi de alır, lise nostaljisi ( şaka komedisi gibi bişey) yaparız.

Ezel iyi bence Kapalıçarşı da iyi ama yani Pzt. bu kadar dizi yoğunluğu bence israf gibi bişey, illaki birilerine yazık olacak, o da ne yazık ki Kül ve Ateş olacak.

barkinturan dedi ki...

ne öğrenmek istiyosan gel tuğbacım merakta kalma =) valla backhaus benim eve 5 dakika ama gündüş iş h.içi akşamları da ders olunca ben ne kestaneci görüyorum ne de tv izliyebiliyorum. dün dersi astım da o yüzden izledim ezel'i.

cumartesi de öğleye kadar çalışıyorum akşam da bir randevum var. pazara uzamazsa cumartesi gecesi haberleşelim sen gerek ve yeter şartları sağlıyor olursan görüşelim pazar sabahı. sen dur sen. biz bu işi hızlandıralım. olmadı bi sonraki pazar =)

Aslı dedi ki...

Sana engel olmayayım ama ben diyorum ki spor sağlığa zararlıdır, yorar insanı. Ne gerek var yahu?

malumafatrus dedi ki...

aslı ben gerçekten iyi niyetliyim spora karşı ama hep bu tembellikten tüm iyi niyetlerim suya düşüyor.

bu yüzden artık kendimi mükafatlandırmak üzere spor yapmaya demir gibi sağlam olduğunu pek sanmıyorum.