2 Ekim 2009 Cuma

"bu hayal meyal masal hep okuduğum mu?"


  • Ekim ayını sevmem. İki sebebi var; birincisi çok uzun gelir ve bitmez, ikincisi terazi burcu da pek favorim değildir, burcunu sevmezsem ilgili aya da uzak kalırım. Sadece 29 ekim kısmı güzeldir, tatili de cumhuriyet’ide severim.
  • Ekim ayı için cnbc-e’nin fondaki dizisi Gossip Girl ve Chuck Bass. Kabul ediyorum Chuck Bass’a yakışan bir foto ama yani o kadar güzel insan varken, bu fotoyu koymak neden anlamadım. Tabi bir de işteki masanızda yer alan fotonun böylesine erotizm kokması da ayrı bir sorgulanası hadise. 2010 takvimleri için bana bir draft göndermelerini bu sebeple talep ediyorum.
  • Takvim ve ajanda denilen hadisenin fiyatı geçen günlerle beraber ters orantılı olması gerekirken, D&R’dakilerin hala aynı fiyatta olmasını pek idrak edemiyorum. Tabi insan yılın bitmesine 2 ay kala neden takvim alır, bu da aynı bir psikolojik sorgulama olabilir kanımca.
  • Hakkında çok atıp tuttuğum Deniz Seki nihayetinde hapisten çıktı. Kendisine dair fikriyatlarım negatif olsa da ilk mahkemede serbest bırakılan bir kişinin heba olan o kadar gününün gerçekten büyük bir adaletsizlik olduğunu düşünüyorum. Zaten bu ülkede adalet olduğunu da düşünmüyorum.
  • Geçenlerde bir laf duydum, daha önce de hiç duymamıştım çok beğendim;” Allah’ın adaleti ben de yok”, birilerine eşit davranmadığınızı düşündüğünüz vakitler için süper bir savunma cümlesi gibi geliyor kulağa.
  • Dahi anlamındaki de’ye hassasiyet gösterenleri; en çok fotoğrafa resim, boğaza deniz dendiğinde anlıyorum. Söyledim ve söylemeye devam edeceğim bir de yoldaş ve bağyan denmesine çıldırıyorum.
  • Benim için haftasonu güzel bir kahvaltı demek. Şuan ki göz bebeğim Cafe İzz sayesinde ciddi ciddi heyecanlanıyorum, sabahları uyandığımda. Tabi bunun bir diğer sebebi de haftaiçi ettiğim cornflakes kahvaltısı. Cornflakes ciddi ciddi insanları formda tutan bişey mi? Bana hiç öyle gelmiyorda boşu boşuna kendimizi kandırmayalım diyorum.
  • Aynı kandırmaca mavi yeşil ürünleri içinde geçerli. Süper tat olan ürünleri var, light muhabbetine yiyorum ama onlar da boşunaysa çok feci kandırılıyorum sanırım.
  • İnsanın evinin dibinde ve işinde atm olması ve işe servis ile gitmesi genelde beş parasız gezmesine sebep olabiliyor. Birgün servis bozulursa ne olur sorusunu aklıma getirsem de, para çekmeyi ne yazık ki sürekli erteliyorum.

ps. başlık şarkısı Yaşar- Masal

ps.2. Foto ise burdan

5 yorum:

farawaysoclose dedi ki...

normal cornflakes pek light değil ama, nesfit veya kflakes (veya müsli) gayet doyurucu ve light oluyor.

malumafatrus dedi ki...

ben de nestle nesfit yiyorum ama light süt'süz, çünkü light süt benim için içine su katılmış süt gibi bişey. Bazen akşamları bile yiyorum ama reklamlardaki mucize bende nedense vuku bulmuyor:)

kusburnu dedi ki...

ilker almanyadan birtane charlie brown takvimi getirmişti. yazın ortasıydı ve takvim temmuz 2008den başlıyor, aralık 2009a kadar sürüyordu. işte dedim, budur olay. hep hayal ettiğim şey. ajanda veya takvim almayı ocakta akıl edememiş insanların kendini kötü hissetmemesi için süper bi olay. d&r direkt kazıklıyor tabi o ayrı :)

malumafatrus dedi ki...

farawaysoclose; yeni hafta için etiformun müslisini aldım, bir de normal müslialdım yine etiden karıştırıp nispeten normal bir tat oluşturmak için; bu kadar kötü bir karar olamaz. Lifli yiyecekse işin özü başka birşey yiyeyim ben, çünkü sabah kahvaltımı bu kadar manasız bir hale getiremem. İştah kesici olarak ana öğünlerden önce yedirilirse çok başarılı olacağını düşünüyorum. Nesfit'le yoluma devam edeceğim sanırım.

malumafatrus dedi ki...

kusburnu; yılın yarısını içeren takvim cidden çok orjinalmiş ama ben mesela bazen fotolarından ötürü ekimde de olsam tüm yıla dair bir takvim almak istediğim de yılın başındaki fiyatla almamalıyım. eğer söz konusu olan takvim pirelli takvimi değilse tabi.